Nekem az tetszik a Sygic Lite-ban, hogy fillérekért lehet jogtiszta navigációs programom. Természetesen a teljes változat több fontos tulajdonsága is hiányzik belőle, azonban térkép helyett, vagy csak alkalmanként, navigációra is használható.

Elsőként azt jelezném, hogy nem akarok megtéríteni senkit. A most bemutatott szoftvernek több hiányossága is van, ami miatt a napi használata csak sok megalkuvással lehetséges. Azonban az érem másik oldala, a nagyon kedvező ára (3000 forint), a legfrissebb TeleAtlas térkép, és a jogtiszta navigáció lehetősége. Hogyha körülnézünk az interneten, akkor egy Európa Atlasz 2, és 5 ezer forint között megvásárolható. Emellett nagy (akár súlyban, akár méretben), nehezen kezelhető, és nem tervez útvonalat.

Nem is ejtettem volna több szót a Lite szoftverről, hogyha a Zsolto által írt cikk kommentjei között, nem találtam volna lekicsinylő megjegyzést. A szoftver buta, de mihez képest?

Ez a spirálkötésű Collins Atlasz 5 ezer forintért vásárolható meg. Ehhez képest, kicsivel több mint feleannyiért, a Wayteq vagy HTC készülékünkben egy 44 országos, hordozható navigációnk lehet… Említettem, hogy több hiányossága is van. Néhány ezek közül: Nincs hangos navigáció, nem kezel POI-kat (így a benzinkutak ikonjai sem jelennek meg), nem tervez köztespontot, és a sávasszisztens is hiányzik, és csak Wayteq illetve HTC készülékek mellé vásárolható meg.

Persze beszéhetünk az extra tulajdonságokról is, amelyet egy HTC telefonon jól ki lehet használni, ez például az online időjárás, sebességmérő kamera, vagy forgalmi információ előrejelzés. Lássuk miről is beszélek (a teszteléshez egy HTC alapú, Google nexus One készüléket használtam). Akkor jöjjenek a képek:

Itt álljunk meg egy szóra: ami a képekből jól látható, és számomra fontos: Használható Anonim kontó a bejelentkezéshez, tiltani lehet a roamingot!, és előre beállítható, milyen szolgáltatást fogok használni. Így tudok gazdálkodni, az internethasználattal.

Ennek használatát pontosan nyomon lehet követni. Néhány kép, hogy mit látsz a kijelzőn:

A sebességmérő kamerákat,

baleseteket (ha valaki bejelenti),

és az M6-os autópályát. Vajon a Collins Atlaszban már megtalálod? Mégegyszer mondom, nem akarok senkit a szoftver megvételére buzdítani, de az a véleményem hogy mindenkinek kell hogy legyen egy jogtiszta szoftvere. És erre a Sygic Lite jó lehetőség…

A szoftver önállóan nem vásárolható meg, csak készülékkel együtt érhető el:
- Wayteq PNA készülékek
- HTC okostelefonok

A Nexus One készüléket a Speedhop, míg a Sygic Lite szoftvert a Wayteq Europe Kft.-től kaptuk tesztelésre. Ezúton is köszönjük!
Fotó: books.hu