TomTom GO 400-500-600 kérdések

Kezdőlap Fórumok TomTom TomTom GO 400-500-600 kérdések

Ennek a témakörnek tartalma 77 hozzászólás, 14 résztvevő. Utolsó frissítés: avatar Gyurci 2 éve, 11 hónapja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 78
  • Szerző
    Bejegyzés
    Robi75
    Felhasználó

Szia Gyurci!

Végre valami jó hír már eléggé zavart. Én is még csak kb. 10 km t mentem vele, de mivel nem jelentkezett a probléma így bizakodó voltam és mint kiderült nem hiába:).
    Remélem mostantól már nem jön elő semmilyen bosszantó apró hiba, eddig is jó vételnek tartottam de ha végre a helyére kerül minden akkor tényleg elégedett leszek vele.

Köszi az infót.

hello

Robi

Gyurci
    Adminisztrátor

Végre valami jó hír már eléggé zavart. Én is még csak kb. 10 km t mentem vele, de mivel nem jelentkezett a probléma így bizakodó voltam és mint kiderült nem hiába:). Remélem mostantól már nem jön elő semmilyen bosszantó apró hiba, eddig is jó vételnek tartottam de ha végre a helyére kerül minden akkor tényleg elégedett leszek vele…

Szia Robi!

Azért ne bízd el magad, valami bosszantó hiba/hiányosság mindig előjön a műszaki cuccoknál. :D
    Üdv:
    Gyurci

Gyurci
    Adminisztrátor

Sziasztok!

Elvileg letölthető a legfrissebb térkép:
    http://navigyurci.hu/2014/11/20/megjelent-a-tomtom-v940-es-terkepe/

Gyakorlatilag egyelőre úgy látom túlterhelt a szerver.
    Üdv:
    Gyurci

Balazs87
    Felhasználó

Szia Gyurci!
    Nem tudom, hogy tudnal-e nekem megnezni valamit a Tomtom Go 500-ban, ha lehetseges.
    DHL-es futarkent dolgozom es nagy szuksegem lenne egy uj, jobb gps-re es ezzel a tomtommmal szemezgetek mar egy ideje.
    Olyan kerdesem lenne, hogyha en beirok mondjuk 20 cimet a naviba kulonbozo varosreszekkel es mondjuk vegpontnak megadok mondjuk egy teljesen mas telepulest, akkor a szoftver tudja nekem optimalizalni az utvonalat? Van a naviban ilyen opcio?
    A valaszodat elore is nagyon koszi

Gyurci
    Adminisztrátor

…olyan kerdesem lenne, hogyha en beirok mondjuk 20 cimet a naviba kulonbozo varosreszekkel es mondjuk vegpontnak megadok mondjuk egy teljesen mas telepulest, akkor a szoftver tudja nekem optimalizalni az utvonalat? Van a naviban ilyen opcio?

Szia Balázs!

Utána nézek, és jelentkezem. Addig türelmedet kérem.
    Üdv:
    Gyurci

Gyurci
    Adminisztrátor

DHL-es futarkent dolgozom es nagy szuksegem lenne egy uj, jobb gps-re es ezzel a tomtommmal szemezgetek mar egy ideje.
    Olyan kerdesem lenne, hogyha en beirok mondjuk 20 cimet a naviba kulonbozo varosreszekkel es mondjuk vegpontnak megadok mondjuk egy teljesen mas telepulest, akkor a szoftver tudja nekem optimalizalni az utvonalat? Van a naviban ilyen opcio?

Szia!

A kezelési útmutató 55. oldalától foglakozik ezzel a kérdéssel az útmutató:
    http://download.tomtom.com/open/manuals/new_GO/refman/TomTom-EU-RG-hu-hu.pdf

Nem írja hogy optimalizálná az útvonalat, bár olyan mintha…
    http://navigyurci.hu/wp-content/uploads/2014/11/tt_waypoints_2.png
    http://navigyurci.hu/wp-content/uploads/2014/11/tt_waypoints_3.png
    http://navigyurci.hu/wp-content/uploads/2014/11/tt_waypoints_4.png

Ez 7 útpont (4 Budapesten – 3 országban messze egymástól).
    Üdv:
    Gyurci

deze63
    Felhasználó

Kedves Gyurci,
    Olvastam az itt található valamennyi bejegyzést, de megoldást nem találtam a problémámra. Ez nagyon hasonló ahhoz, amit oldba a 29160 számú bejegyzésben jelzett. Két napja vettem a kütyüt (GO600), tökéletesen működött, egy női és egy férfi hang volt magyar nyelven a készüléken. Mindkettővel működött a navigáció, rendben voltak a “bemondások”. De a készülék – és rajta minden – 2013. évi volt. Ezért ma létrehoztam a MyTomTom accountot, s annak rendje-s-módja szerint frissítettem a készüléket. Ez eltartott vagy két órán keresztül, majd a készülék “közölte”, a frissítés rendben. Valóban több új beállítási lehetőség is megjelent, frissült a térkép, stb. Minden rendben. Mindaddig, míg ma este – csak úgy próbából – megint élesben használtam. Akkor tűnt föl, hogy van figyelmeztető hang pl. a sebességmérő kamerára (Angliában vagyok) meg képernyő érintését jelző hang is, de a lényeg, a navigációs szöveg nincs.
    A beállításoknál magyar nyelven csak Ervin hangja található, a női hang eltűnt. Letöltöttem a hangokat (férfit és nőit is) az általad korábban megadott helyről, ott az ingyenes “megvásárlás” után megint csak a MyTomTom-on keresztül fel is települtek. Ervint frissítette, Marikát feltelepítette. Mindkét frissítés rendben, írta a készülék. De ugyanúgy csak Ervin van ott, Marika nincs, és hiába választom ki, ugyanúgy nincs navigáció közbeni hang sem. Amikor a hangbeállításoknál kiválasztom Ervint (vagy bárki mást pl. angol nyelven), a “példabeszédet” rendben lejátssza, de navigálás során csandben van.
    Kipróbáltam már angol nyeli beállításokkal (készülék és nyelv is) kipróbáltam vegyesen, mindenhogy. Nincs navigációs hang. Kikapcsoltam, bekapcsoltam, sokáig nyomva tartottam a bekapcsoló gombot, trillázott (hosszabb nyomvatartási idő után valami szervizmenü-szerűség jelentkezik) de akkor sem jelenik meg Marika hangja, és akkor sem szövegel navigáció közben semmilyen nyelven.
    Van ötleted?
    Köszönöm.

Balazs87
    Felhasználó

Koszi szepen a segitseget Gyurci. Mar a tegnapi nap megrendeltem a gepet. Varom, hogy megjojjon, aztan elkezdem megismerni, mert eddig meg csak Igo Primot hasznaltam, semmi mast, szoval ez egy kicsit idegen lesz a szamomra.

Gyurci
    Adminisztrátor

A beállításoknál magyar nyelven csak Ervin hangja található, a női hang eltűnt. Letöltöttem a hangokat (férfit és nőit is) az általad korábban megadott helyről, ott az ingyenes “megvásárlás” után megint csak a MyTomTom-on keresztül fel is települtek. Ervint frissítette, Marikát feltelepítette. Mindkét frissítés rendben, írta a készülék. De ugyanúgy csak Ervin van ott, Marika nincs, és hiába választom ki, ugyanúgy nincs navigáció közbeni hang sem. Amikor a hangbeállításoknál kiválasztom Ervint (vagy bárki mást pl. angol nyelven), a “példabeszédet” rendben lejátssza, de navigálás során csendben van.
    Kipróbáltam már angol nyeli beállításokkal (készülék és nyelv is) kipróbáltam vegyesen, mindenhogy. Nincs navigációs hang. Kikapcsoltam, bekapcsoltam, sokáig nyomva tartottam a bekapcsoló gombot, trillázott (hosszabb nyomvatartási idő után valami szervizmenü-szerűség jelentkezik) de akkor sem jelenik meg Marika hangja, és akkor sem szövegel navigáció közben semmilyen nyelven.

Szia!

Amennyire lehetséges innen – utánanéztem, de azt nem írja hogy hány beszélővel – csak azt hogy van rajta magyar felület és hang is:
    https://www.tomtom.com/en_gb/drive/car/products/go-600-europe/

Nálam a GO 500-on rajta van mindkettő – és aktív is. De hogy Angliai regisztrációval annak kell-e lennie azt sajnos innen nem tudom megmondani. Amúgy azok a hangok szürkék, amelyek valamiért nem kompatibilisek a kijelző nyelvével. Ilyenek például az utcanevet is kimondó “számítógépes hangok”. Írj egy a Supportnak, lehet hogy pikk-pakk adnak a hibára megoldást.

Marika hangját nem fogod szeretni, mert többször is elharapja a mondat elején a következő utasításig hátralévő távolságot:

– jó utasítás – 300 méter múlva fordulj balra
    – Marika – …méter múlva fordulj balra

Ezért (sem) szeretem használni, ráadásul a kiejtését sem szeretem. Előbbi hiba zavaró, a második csak szubjektív tapasztalat.
    Üdv:
    Gyurci

Gyurci
    Adminisztrátor

Varom, hogy megjojjon, aztan elkezdem megismerni, mert eddig meg csak Igo Primot hasznaltam, semmi mast, szoval ez egy kicsit idegen lesz a szamomra.

Szia Balázs!

Szívesen, remélem beválik. Majd írd meg mik a tapasztalataid.
    Üdvözlettel:
    Gyurci

Robi75
    Felhasználó

Szia Gyurci!

Megjelent a TOMTOM GO hoz egy program frissítés, már el is kezdtem letölteni.

hello

Robi

Gyurci
    Adminisztrátor

…megjelent a TOMTOM GO hoz egy program frissítés, már el is kezdtem letölteni…

Szia Robi!

Köszi az értesítést, délelőtt néztem még nem volt semmi… :)
    Jó utat!
    Üdv,
    Gyurci

barna
    Felhasználó

sziasztok!

tanácsot szeretnék kérni. nyáron olaszországi autós körutat tervezünk, ahhoz szeretnék egy gps-t. a tomtom go 6000-re gondoltam. tetszik benne az életre szóló frissítés és a beépített sim kártya.

szerintetek?

köszi a válaszokat előre is!

barna

Robi75
    Felhasználó

Szia Gyurci!

Tegnap sikeresen megtettünk megint 1300 km t (Hollandia-Magyarország) a TOMTOM GO 5000 -el. Utoljára tavaly július augusztusban tettük meg (azóta szerintem már volt szoftver frissítés + 2-3 térkép frissítés rajta. Akkor nem voltam teljesen megelégedve a lefagyások, nem volt túl stabil miatt.
    Most nyugodtan mondhatom, hogy teljesen tökéletesen működött végig (a Holland tereléseket nagyon jól mutatta így teljesen rábízhattam magam -ez már nagyon hiányzott nekem), Németországban 15 út munkálattal találkoztunk (számoltuk) abból kb 10 et jelzett, Ausztriában a 10 ből kb 5-6 ot mutatott.
    A német pályán ahol már egy ideje út munkálatok/átépítések folynak egyszer vissza akart fordítani/gőze sem volt hogy hol vagyunk, de ezt leszámítva nagyon meg voltam vele elégedve egészen Bécs előttig ahol teljesen érthetetlen módon az A21 ről Magyarország felé ről elvitt az A2 re . Ugyanezt már megcsinálta tavaly is csak akkor mivel azt hittem, hogy én néztem el (fáradtság stb..), nagyobb jelentőséget nem tulajdonítottam neki, most viszont figyeltünk és egyértelműen rossz irányba vitt el (az autópálya lehajtót mutatva, villogó zöld nyilak stb..) , egy darabig még rossz képet mutatva aztán újratervezéssel vissza is akart fordítani, sajnos szerintem ez egy eléggé gomoly hiba a rendszerben (nyilván aki arra jár sokat nem jelenthet gondot, de aki ritkán jár az eléggé könnyen beviheti a málnásba (bár a táblák és az útfestések egyértelműek). Ha lesz időm megpróbálok egy szimulációt is elindítani, hogy meggyőződjek a hibáról.

hello

Robi

Gyurci
    Adminisztrátor

tanácsot szeretnék kérni. nyáron olaszországi autós körutat tervezünk, ahhoz szeretnék egy gps-t. a tomtom go 6000-re gondoltam. tetszik benne az életre szóló frissítés és a beépített sim kártya. szerintetek?

Szia Barna!

Jó választás!
    Üdv,
    Gyurci

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 78

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás