TomTom – mi lehet a baj?

Kezdőlap Fórumok TomTom TomTom – mi lehet a baj?

Ennek a témakörnek tartalma 26 hozzászólás, 12 résztvevő. Utolsó frissítés: avatar Gyurci 4 hónapja, 1 hét telt el.

12 bejegyzés megtekintése - 16-27 / 27
  • Szerző
    Bejegyzés
    belorusz
    Felhasználó

Tisztelt Gyurci!
    Nem tudom hiba-e, egy go 500-asom van és szeretném meghatározni vele annak a pontnak a koordinátáit, ahol éppen vagyok, de sajnos nem találok sehol ilyen lehetőséget. Lehet, hogy én bénázok vagy a gps olyan “okos”, hogy koordinátát már nem ad meg.
    Válaszát előre is köszönöm!

Gyurci
    Adminisztrátor

Kedves Belorusz!

Bár hivatalos megerősítést nem találtam rá, de a saját pozíciód koordinátáit a “Menü/Keresés/Szélesség Hosszúság/ Tizedesjegy példa:” melletti számsor mutatja (az alatta lévő két érték ugyanaz, csak más formátumban).

Üdvözlettel,
    Gyurci

Gábor80
    Felhasználó

Üdvözletem!
    Van egy tomtom 930-m aminek elromlott a kijelzője. A készülék működik , de teljesen sötét a kijelző.
    Egy itteni (Győr) szerviz szerint nem érdemes már vele foglalkozni.
    Tényleg nem éri már meg megcsináltatni? Ha egyáltalán meg lehet.
    5000 Ft-ért elvinnék alkatrésznek. Érdemesebb lenne inkább annyiért eladni?

Gyurci
    Adminisztrátor

Van egy tomtom 930-m aminek elromlott a kijelzője. A készülék működik , de teljesen sötét a kijelző. Egy itteni (Győr) szerviz szerint nem érdemes már vele foglalkozni. Tényleg nem éri már meg megcsináltatni? Ha egyáltalán meg lehet.5000 Ft-ért elvinnék alkatrésznek. Érdemesebb lenne inkább annyiért eladni?

Jó napot kívánok!

15 ezer forint körül van egy kijelező, ha éppen lehet kapni. Előbb-utóbb frissíteni kell, az 16 ezer forint körül van. Ugyanakkor 30 ezer forint környékén új TomTom-ot garanciával, és élettartam térképfrissítéssel lehet kapni.

Üdvözlettel,
    Gyurci

Gábor80
    Felhasználó

Köszönöm a választ.
    Ez esetben, akkor inkább eladom 5000-ért és veszek, majd egy új GPS-t.

Gyurci
    Adminisztrátor

Szívesen! Kicsit optimista volt a 30 ezer, inkább 35-től:
    http://smartshop.hu/tomtom-start-20m.html

Üdv,
    Gyurci

Tomi78
    Felhasználó

Kedves Gyurci!

A GO 40 esetében működik az RDS TMC funkció is? Vagy “csak” a live traffic, ami állandó internetkapcsolatot igényel? Köszönöm!

Gyurci
    Adminisztrátor

A GO 40 esetében működik az RDS TMC funkció is? Vagy “csak” a live traffic, ami állandó internetkapcsolatot igényel? Köszönöm!

Kedves Tomi!

Legjobb tudomásom szerint igen.

Üdvözlet,
    Gyurci

Bandyb
    Felhasználó

Szia Gyurci!
    A segítségedet szeretném kérni! Egy tomtom one típusu navim van ami évekig működött a régi térképével, mivel most ismét nagy szükségem lenne a navigációra megvásároltam a keleteurópai térképet nem kis összegért. Sikerült is a vásárlás a tomtom home progival letöltöttem a térképet de az Istenért sem akarja felmásolni a navira, padig helyem is van rajt. Kb olyan 80%-nál kidob egy hibaüzanatet hogy nem tudja frissíteni a térképet!
    Szerinted mi lehet a baj?

Gyurci
    Adminisztrátor

Egy tomtom one típusu navim van ami évekig működött a régi térképével, mivel most ismét nagy szükségem lenne a navigációra megvásároltam a keleteurópai térképet nem kis összegért. Sikerült is a vásárlás a tomtom home progival letöltöttem a térképet de az Istenért sem akarja felmásolni a navira, padig helyem is van rajt. Kb olyan 80%-nál kidob egy hibaüzanatet hogy nem tudja frissíteni a térképet!

Szia,
    látatlanban elég nehéz megmondani. Talán helyhiány? Mekkor a memóriája van a készüléknek? Bővíthető? A letöltött térkép mekkora méretű?

Üdv,
    Gyurci

Szg
    Felhasználó

Kedves Gyurci! Kérdésem, hogy van-e arról információd, hogy a RDS TMC rendszer működik-e jelenleg, mert a TOM TOM Start 25 gépemnél eddig működött, de az utóbbi héten, mintha nem venné a jeleket és a kijelző sem jelzi. Olyan, mintha nem is lenne csatlakoztatva.

Köszönöm, amennyiben utána tudsz nézni.
    Üdv.:SzG

Gyurci
    Adminisztrátor

Kérdésem, hogy van-e arról információd, hogy a RDS TMC rendszer működik-e jelenleg, mert a TOM TOM Start 25 gépemnél eddig működött, de az utóbbi héten, mintha nem venné a jeleket és a kijelző sem jelzi. Olyan, mintha nem is lenne csatlakoztatva.

Kedves SzG!

Jómagam egy TomTom GO 500-on használom szinte minden nap, és nem vettem észre hogy ne működött volna. Esetleg próbálj meg manuálisan állomást keresni vele (az MR2, az InfoRádió és a KékDuna rádión elérhető a TMC).

Üdv,
    Gyurci

12 bejegyzés megtekintése - 16-27 / 27

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.