TomTom Via és Start készülékek – kérdések és válaszok

Kezdőlap Fórumok TomTom TomTom Via és Start készülékek – kérdések és válaszok

Ennek a témakörnek tartalma 122 hozzászólás, 19 résztvevő. Utolsó frissítés: avatar Gyurci 4 hete, 1 nap telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 106-120 / 123
  • Szerző
    Bejegyzés
    Gyurci
    Adminisztrátor

( ha megveszem, a legfrissebb térkép van rajta vagy egyből frissítenem kell?)

Szia, biztosan nem a legfrissebb térkép lesz rajta.

Üdv, Gy

Gyurci
    Adminisztrátor

Nekem egy olyan kérdésem lenne van egy Start 20-am és csak 15 ország térképe van rajt. Hogyan lehet megoldani, hogy teljes Európa térkép legyen rajt? Amugy 8 Gb-os. Olvastam hogy a tomtom home szoftveren lehet vásárolni, de az nem ismeri fel a start 20-at. A válaszodat előre is köszönöm.

Szia Szabolcs!

Csak a MyDrive szoftver ismeri fel a TomTom Start 20-at, és “talán” úgy fogsz tudni vásárolni, ha eleve külföldi országra regisztrálsz. De még soha nem próbáltam.

Üdv,
    Gyurci

István
    Felhasználó

Szia Gyurci!

Segítséget kérek.
    Start 25 készülékem van. A problémám a köv.:
    Navigálásnál beírom a címet, és opcióként megadok egy köztes úti pontot, mert nem arra szeretnék menni, amit legoptimálisabbként tervez. Ok. megvan az út. Elmentem a kedvencek közé, elnevezem vhogy. DE! Legközelebb, amikor úti célként a kedvencekből jelölöm be ezt az útvonalat, akkor automatikusan a leggyorsabbat/legrövidebbet tervezi, azaz az elmentett útvonalat mégsem mentette el, mert nem azt tölti be. Nem tudom, érthetően leírtam-e a gondomat :) ??
    Mit tehetek?
    üdv
    István

Gyurci
    Adminisztrátor

Szia Gyurci!

Segítséget kérek. Start 25 készülékem van. A problémám a köv.: Navigálásnál beírom a címet, és opcióként megadok egy köztes úti pontot, mert nem arra szeretnék menni, amit legoptimálisabbként tervez. Ok. megvan az út. Elmentem a kedvencek közé, elnevezem vhogy…

Szia István!

Nem tudom kipróbálni, nincs nálam készülék. :( Legyen egy kedvenc az úti cél, és egy a köztespont, ezután már egyiket sem kell újra keresni, csak a másodikat beszúrni az útvonalba.

Üdv,
    Gyurci
    ui: megpróbálok szerezni egy készüléket.

István
    Felhasználó

Szia Gyurci!

Köszönöm válaszod, jobb híján én is így teszek, csak nem igazán értem, h amikor összehozom az általam választott útvonalat és a Kedvencek közé teszem (konstatálom a kiírást: “Elmentve a kedvencek közé” ), akkor miért változtatja meg a készülék, önhatalmúlag???
    Illetve sejtem: vlsz hogy ő mindig a legrövidebbet választja, ezt is értem, de akkor miért engedi elmenteni a Kedvencek közé??? Számomra a mentés azt jelenti, h legközelebb, ha azt választom, akkor azt tölti be, amit én választottam, amit akkor elmentett!!!

üdv
    István

Gyurci
    Adminisztrátor

Szia István!

Szerintem is ezt kellene jelentenie… Az betöltéskori leggyorsabb útvonalat, az általam megadott útpontok alapján.

Üdv,
    Gyurci

István
    Felhasználó

Kedves Gyurci!

Köszönöm szépen a választ!

Kérdezem, hogy olyan vaki, aki olvassa ezt a fórumot, és esetleg az említett start 25-ös (vagy hasonló módon működő) TomTom készüléket használ, szóval nincs e tapasztalata, “élménye” a fenti problémával kapcsoltosan?!

üdv
    István

Gyurci
    Adminisztrátor

Kérdezem, hogy olyan vaki, aki olvassa ezt a fórumot, és esetleg az említett start 25-ös (vagy hasonló módon működő) TomTom készüléket használ, szóval nincs e tapasztalata, “élménye” a fenti problémával kapcsolatosan?!

Szívesen! Esetleg valaki egy új infóval?

István
    Felhasználó

Kedves Gyurci!

Lenne egy újabb kérdésem:
    Ezidáig mindig, amikor rádugtam a gps-t (start 25) a sz.gépre, elindult a MyDrive Connect, és szinte minden nap volt két frissítés: a Mapshare és a négy műholdat szinkronizáló… nem tudom, mi a neve dolog :)
    Azonban ez utóbbi egy bizonyos ideje nincs(kb3-4 hete). Nem tudom, ez rendben van-e így, csak azért tűnt fel, mert hetente legalább 2-3szor volt ilyen frissítés.
    (nem tudom, világos-e,hogy miről beszélek??)

üdv

István

Gyurci
    Adminisztrátor

Kedves István!

A QuickGPSFix update-nak hetente kellene jönnie, mert az utolsó mindig egy hétig érvényes.

Üdv,
    Gyurci
    ui: nekem is volt ilyen hogy sokáig nem jött, azután megint. Ez a frissítés csak a pozicionálás még gyorsabbá tételére szolgál, de a TomTom készülékek e-nélkül is gyorsan megtalálják a helyüket. Akkor fog hiányozni, mikor több hétig nem használod a vasat, de akkor is csak az első pozicionáláskor.

István
    Felhasználó

Rendben!
    Köszi szépen!
    István

Gyurci
    Adminisztrátor

Szívesen!
    Üdv,
    Gyurci

mihly
    Felhasználó

Kedves Gyurci! Nekem nem olyan a menüm jobb alul mint ami az utasításokban szerepel. Annyi van csak, hogy közösségi tartalmak kezelése. De ezen belül nincs semmilyen választási lehetőségem! Csak annyi hogy ÉP-készlet hozzáadása. Ilyenkor mi a teendő?
    Köszönettel: Robi

Kedves Gyurci!

Nekem Start 60/6 -os készülékem van, amire a mydrive-on keresztül lehet feltenni a saját helyek mappába ÉP fájlokat. Én konkrétan CH speedcam OV2 fájlt szinkronizáltam a készülékre, a saját helyekben megjelenik egyéb ÉP címszó alatt. Ha egy útvonaltervezéskor “keresztülmegyek az adott ponton a készülékem kijelzi-e, vagy ezt hogy tudnám menet közben használni.

Gyurci
    Adminisztrátor

Nekem Start 60/6 -os készülékem van, amire a mydrive-on keresztül lehet feltenni a saját helyek mappába ÉP fájlokat. Én konkrétan CH speedcam OV2 fájlt szinkronizáltam a készülékre, a saját helyekben megjelenik egyéb ÉP címszó alatt. Ha egy útvonaltervezéskor “keresztülmegyek” az adott ponton a készülékem kijelzi-e, vagy ezt hogy tudnám menet közben használni?

Kedves Mihály!

A Beállítások között keresd meg a “Épületek kezelése”/”Figyelmeztet ha ép. közel van” menüpontokat. Itt válaszd ki a kijelezni kívánt sebességmérő kamera típusát (Fix, Mobil, stb.) állítsd be a jelzés távolságát, hangját, és azt hogy csak az útvonalon lévő kamerák esetén jelezzen (a menüpontok nevei között lehet minimális eltérés, én egy GO 950 menüjében tudtam ellenőrizni).

Üdvözlettel, és sok sikert:
    Gyurci

mihly
    Felhasználó

Kedves Gyurci!
    Sajnos nincs ilyen beállítási lehetőség(csak——- Megjelenés, Hangok, Térképek, Útvonal tervezése—-beállítások) a START 60/6-os készüléken.
    Ha tervezek egy utat akkor hogyan lehetne ezeket a ÉP-ket az adott útvonalra átvinni.
    Ha esetleg a kezedbe kerülne egy ilyen készülék, akkor látnád, hogy ez valahogy nem megy.

Üdvözlettel: Mihly

15 bejegyzés megtekintése - 106-120 / 123

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.