Megérkezett szerkesztőségünkbe az új iconX A420. Az utolsó ilyen készülék ami a kezemben volt, nagyon tetszett. Egyrész a komoly hardver, másrészt az egyedi szkin, amivel rengeteg “elrejtett vagy plusz” opció került elő a szoftverből. Az A410-ről van szó. Egyszóval kíváncsian vártam mire lesz képes az iconX A420.
A kulturált csomagolásban érkezett, teljesen sík képernyős navigáció mellett egy kézikönyv, egy szinkronkábel, az autóstartó és egy autós töltő van a dobozban. A szokásos hiányérzetemet jelezném a hálózati töltő, vagy egy szivargyujtó adapter hiánya miatt… Elég érdekes az első feltöltést az autóban rendesen végrehajtani. De valamit ki kell hagyni belőle, hogy olcsóbb legyen.
A készülék külsejével nincsen semmi baj, a fekete házban egy teljesen sík képernyő lakik, baloldalon felülről a headset csatlakozója, alatta a micro SD foglalat, ezalatt pedig a mini USB aljzat található. Ez utóbbi a töltést és a szinkronizálást is kiszolgálja. Felül baloldalon a bekapcsológomb, a hátoldalon baloldalon alul a hangszóró, jobboldalon alul pedig a reset gomb található.
A reset gomb felett a hátlapon a fényerőszabályzó,kapott helyet. A készülék tartója stabil, egyszerűen kezelhető és a többszöri fel és le tappancsolást is jól bírta.
Azonban van több dolog ami nem tetszett a készüléken. Azt hogy a menüjében nem találni film és videólejátszót azt megértem, minek vitatkozni az Artisjus-szal, hogyha nem muszáj? Azonban azt nehezen vette ba a gyomrom, hogy ugyanezt a menüt, anno a Bluepanther v350-en láttam működni. Ez nagyjából két éve lehetett… Azután a a rom magyarítása is kritikán aluli. Persze lehet használni, de nagyon sok az angol kifejezés, főleg a beállítások között.
Valószínüleg a nem túl friss rom verzió lehet a hibás, a fordítási hibákért. Persze ez egy rom frissítés kiadásával hamar orvosolható.
Természetesen navigáltam is vele. A készülékhez szoftver is járt, egy NDrive teljes Európa. Az NDrive valahogy nem az esetem. Amikor elindítom mindíg elmegy a kedvem tőle. Szerencsére nem vagyunk egyformák… Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy navigációra tökéletesen alkalmas, a Magyarország térkép alapanyaga TopMap, és annyira nem is öreg, a 2009.02-es verzió van rajta. Azért, hogy itt se legyen annyira rózsás a helyzet, a hang elég karcos, és nagyon felhangosítva, bizony ki lehet ugrani az ablakon az ijedségtől. Menet közben a térkép színei ugrálnak. Ettől még navigálásra alkalmas, de… viszont a gps vevő hamar pozicionált, és a jelet is biztosan fogja.
Meglepetésemre a kijelző napfényben is egészen jól látható volt. Persze nem egy Garmin, de a kategóriájának megfelelő szintet hozta. Erről csináltam két fotót is, mert magam sem akartam elhinni. A képek vakító napsütésben készültek.
A készülék kapható csupaszon, és az NDrive térképével is. Ezek lehetnek: Magyarország, vagy teljes Európa. A térképes készülékek árai elfogadhatónak tűnnek, egyedül a szoftver nélküli terméknél vannak kétségeim. Viszont olyat tud, amit az alsó kategória közül kevesen: 128 megabájt ram van benne, és ebből alapesetben 97 szabad is!
Tetszett:
– kapható térképes változatban is
– 128 MB RAM
– Flat kijelző
– fényerőszabályzó
– TopMap Magyarország térkép
Lehetne jobb is:
– öreg és csúnya menü
– fordítási hiányosságok
– nincs videó és zenelejátszás
– karcos a hangja
– navigálás közben villognak a térkép színei
Mindent összevetve, a 128 megabájt ram ritka ebben a kategóriában, a zene és filmlejátszás hiánya pedig megszokható. Így mindenki eldöntheti, hogy inkább iconX sok rammal, vagy egy Bluepanther, esetleg egy Wayteq több multimédiával…
A hozzászóláshoz jelentkezz be. Nem vagy még tag? Regisztrálj!