Alkalmunk volt kipróbálni a Becker egyik legújabb készülékét, ez az active.5. A sok egyforma Becker között üdítő frissesség árad a készülékből. Kicsit vékonyabb mint a nagy többség, és külsején is apróbb változtatásokat végeztek…
Azt kell mondanom nekem tetszik, és minden tulajdonságát összevetve egy másik (nagy) gyártó drágább eszközét idézte fel emlékezetemben. Bár tartottam attól, hogy az új típusú tartóval a Zsiguliba nem fogom tudni beszerelni a navigációt, ám legnagyobb meglepetésemre minden gond nélkül sikerült. A “szovjet csodában” közel függőleges a szélvédő és ezt a hasonló rendszerű tartók nem mindig tolerálják, ám ez igazán profi módon működik:
Miután az új tartó csatlakozási pontja HR (Herbert Richter) kompatibilis, ezért tudtam vinni magammal egy HR tartókart is, amire végül nem volt szükség. A töltőkábel csatlakozását érdekes módon oldották meg, a kábel fixen csatlakozik az aktív rendszerű (nem csak tart, de tölt is) tartóhoz.
Sokat gondolkoztam azon hogy ez a változás jó-e vagy nem, de végül inkább negatívumként említeném meg. Elég vastag a kábel, és szerintem elég nagy igénybevételnek lesz kitéve a csatlakozási pontnál. Így ha eddig a törött kábel megoldható volt egy autós töltő cseréjével, most csak a készüléktartóval együtt lesz pótolható.
Ez a gyártónak is többe kerülhet, és a garanciaidőn túl akár nekünk is. Abban reménykedem, hogy a kábel anyaga ezen meggondolás eredményeképpen lágyabb műanyagból készült (várom tőletek a visszajelzéseket).
Ami biztos: az új rendszerű tartó nagyon stabil, sokféleképpen beállítható, nem rezeg és végre a Becker védjegye a Back gomb is “büntetlenül” nyomkodható.
Az első pozicionálás nagyon hamar megtörténik, és a teszt folyamán a készülék nem is vesztette el a jelet. Hiába, a márka kötelez. A kijelző a napfényben is látható, még a fényképezés sem okozott különösebb problémát (a képen jól látható a napsütésben visszaverődő fényképezőgép sziluettje):
A szoftver a már jól megszokott iGO primo alapokra épülő Becker kezelőfelülettel rendelkezik, aki már használt ilyen készüléket az gyorsan ki fogja ismerni magát benne.
A menük elrendezése ésszerű, és a menüváltás is aránylag gyors. És, bár a navigálás folyamán nem jellemző az akadás, azért a címbeírás közben még mindig képesek vagyunk gyorsabban írni, mint ahogy a készülék reagálni tudna. Ezzel együtt, mintha valamit gyorsult volna az eddigi szériákhoz képest:
Ahogy azt már az utóbb megjelent készülékek esetében már megszokhattuk, a TrafficNav által nyújtott TMC szolgáltatás már kiegészítő nélkül (TopMap TMC kártya) is működik:
Még mindig nagyra tartom az alternatív útvonalak kijelzését, amely egy képernyőn, de több színnel mutatja meg a lehetőségeinket, ezzel megkönnyítve a számunkra (leg) optimálisabb útvonalat:
A piros a Nagyszőllős utcát, míg a kék a Hamzsabégi utat jelöli. Amíg a Lágymányosi hidat el nem kezdték “túrni”, addig a kék út volt a nyerő, ám a jelenlegi forgalomkorlátozások miatt már nem ilyen egyértelmű az előnye.
Összegzés: Már ráfért a ráncfelvarrás a Becker készülékeire. A külső tetszetős, az új tartó stabilabb és hosszabb lett. Ezen kívül kapunk két plusz térképet, élettartam frissítést és működő TMC szolgáltatást Magyarországra is. Nem utolsósorban az ára is elfogadható, mi kell még?
Hoztam egy újabb videót is a készülék működéséről:
Néhány technikai adat:
– Kijelző mérete: 5″ (12,7 cm), tükröződés mentes bevonat
– Felbontás: 800×480 pixel
– Processzor: 800 Mhz
– Beépített memória: 4 GB
– Bővíthető: Micro SD (32 GB-ig, Class 6)
– TMC: HQ TMC® beépített (antenna az autóstöltő kábelében)
– TMC: Magyarország – igen
– Becker MagClick aktív tartó (HR csatlakozás)
– Akku: 1250 mAh Lithium Ion
– Méretek: 138×84,5×15,6 mm
– LifeTime Update (Here Maps – volt Navteq)
A Becker active.5 készüléket a Mammut Média Markt üzletétől kaptuk tesztelésre, ezúton is köszönjük. Megvásárolható 60 ezer forint környékén a nagyobb üzletekben.
Kedves Gyurci!
Nem túlságosan új készülék a Becker Active 5, de annál szimpatikusabb, mint pl. a HR rögzítő, évek óta használok telefonhoz, de ami a kérdésem lenne: BP-en iszonyatosan nehéz a dugókkal közlekedni, a Waze nem rossz, de akkor a telefonom le van kötve, hívások stb. már sok neki, még ha a legjobb készüléked is van, ezért egy olyan navit szeretnék, amit tudok használni BP-en, gondtam, hogy a TMC-vel ez működik, de elég szegényes vagy rosszul gondolom? Becker, TomTom és Garmin kínálatában mik vannak arra, hogy a dugókat tervezze be és másfelé menjek? Más gyártó is jó lehet! Remélem üzenet célba ér?
Köszönöm előre is!
geogabcsi
Újíts be még egy telefont a Waze-nek. A Samuk elég stabilak a navihoz.
Csak szervizelni ne kelljen :)
Kedves Gabcsi!
Jelenleg a Waze a forgalmi információk terén talán az egyik legjobb. A TomTim Live Traffic szolgáltatást használó készülékek egyre jobbak, de a felhasználók számából következően, a Waze még mindig jobb. A TomTom Live Traffic-ot ezzel a szoftverrel tudod kipróbálni: https://navigyurci.hu/2015/06/06/a-tomtom-go-mobile-telepitese-es-frissitese/
Az általad említett típusok közül a TomTom-nak (is) vannak live Traffic-ot használó készülékei, ezek a TomTom GO 500, 510, 600, 610, vagy beépített SIM kártyával a TomTom GO 5000, 5100, 6000, 6100: https://navigyurci.hu/2015/04/13/tomtom-live-traffic-mi-kell-hozza/
Üdv,
Gyurci
Üdv
A napokban vásároltam egy ilyen készüléket.(nem adtak hozzá hálózati töltőt)
A kérdésem az lenne,hogy a készülék akkumulátor töltése a számítógépre csatlakoztatásával usb-keresztül töltődik? Vagy csak a szivargyújtón keresztül ?…Csak azt jelzi ki a készülék,hogy USB Connected,de a töltésre utaló szimbólumot nem látok ez így természetes? Ha töltődik mennyi idő kell neki számítógépről?…Előre köszönöm válaszát.
Üdv, ha töltődik is csak nagyon lassan. Az USB port csak 500 mAH-t ad le, a naviknak pedig általában 1500 mAh (1,5 A) szükséges.