Navigáció – GPS. Azt mindenki tudja a HERE androidos és windowsos verziójáról, hogy a térképei ingyen letölthetőek és offline, vagyis mobilnetes kapcsolat nélkül is használhatóak, ami máris két óriási érv a szoftver mellett…
Az alábbiakban álljon itt tíz érv amellett, hogy miért előnyös, ha a térképadatok a mobilunk tárhelyén várják a bevetést
1. Csökken az utazás közben felmerülő roaming-költségünk.
2. A saját hálózatunkon sem kell a mobiladat-keretünk terhére navigálnunk. Ez azoknak fontos, akiknek otthon sincs korlátlan mobilnetet tartalmazó csomagjuk
3. Ott is tudunk útvonalat tervezni, ahol nincs mobilnet-lefedettség, például egyes metróvonalakon.
4. Kirándulás, túrázás, természetjárás közben is gyakran vetődhetünk olyan helyre, ahol nem hogy mobilnet, de még GSM-lefedettség sincs. Itt sem árt egy olyan navigációs alkalmazás, ami ilyenkor is működik.
5. Gyorsabb betöltés. A telefon memóriájából mindig gyorsabban töltődik be a térkép, mint mobilneten át, amivel értékes időt nyerhetünk, főleg, ha egymás után több célpontra is rá akarunk keresni. Ráadásul menet közben sem fordulhat elő, hogy pont ott szakad meg a mobilnet-kapcsolat, ahol véget ér a mobilneten előre betárazott letöltött térképszelvény
6. Hibrid felhasználás: A fenti előnyök – kiegészítve a valós idejű forgalmi helyzetről szóló adatokkal. Az, hogy a HERE előre letöltött térképeket használ, nem jelenti azt, hogy nincsenek online funkciói, szolgáltatásai. Nagyon is vannak, és mivel a sávszélességet nem a térkép letöltésére használja, ezek gyorsabban, valós időben állnak rendelkezésünkre, ráadásul koránt sem használnak annyi mobil adatot, mint a térképletöltés, így bátrabban használhatjuk őket akár otthon, akár külföldön.
7. Sűrűn lakott helyeken: hiába van több GSM-torony a nagyvárosokban, a nagyobb tömeg és a magas épületek miatt néha bizony nincs megbízható vétel, és a mobilnet is gyakran akadozhat. Ha a tájékozódáshoz szükséges térkép a telefonunkon van, ilyenkor sem fogunk zavarba jönni.
8. Gyorsabb térképnézet-váltás, zoomolás: Az offline térképnek köszönhetően a térkép nem csak betölteni tud gyorsabban, hanem az egyes nézetek, a térkép elforgatása, eltolása, a zoomolás is gyorsabban működik – nem kell többé üres négyzeteket bámulni, míg várjuk, hogy megérkezzen az adott szelvény nagyobb felbontású képe
9. Az offline térkép mindenből a legjobbat nyújtja: lényegében PND-t, vagyis hordozható navigációs berendezést csinál a telefonunkból, melyen a helymeghatározáson kívül akár az összes kiegészítő funkciót (WiFi-t, Bluetooth-t, NFC-t, GSM-modult) kikapcsolhatjuk, hogy kíméljük az akkumulátort – de ha a mobilnetet is használjuk, olyan szolgáltatásokhoz férhetünk hozzá, melyek a legtöbb PND számára elérhetetlenek.
10. Jobb akkuidő: A HERE nagy előnye még, hogy mivel a szigorúan vett navigáláshoz nincs szüksége online kapcsolatra, az akkumulátort is kíméli. Ez egy gyalogos kirándulás, városnéző túra során nagy segítség lehet.
Forrás: http://360.here.com/
Fordítás: Zsolto
Ez egy lefordított cikk, tehát marketing anyagnak lehet tekinteni.
Vajon van a HERE-nek bármi előnye a Sygic-hoz képest?
Árazást hagyjuk ki — tényleges funkciók, szolgáltatások, képességek érdekelnek.
Teljesen igazad van, ez egy PR cikk. Reklámoz egy teljesen ingyenes (csak adatforgalmi díja van, de az is csak akkor ha az online funkcióit is használnád), világtérképpel/országonként letölthető, élettartam térkép és szoftverfrissítéssel ellátott navigációs szoftvert, és ad még élő forgalmi információkat, online keresést, tervez tömegközlekedéssel, biciklivel és gyalog. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Szerintem nem érdemes egy fizetős szoftverrel összehasonlítani.