Egy új Tomtom felhasználó kérdései

Kezdőlap Fórumok TomTom Egy új Tomtom felhasználó kérdései

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 288
  • Szerző
    Bejegyzés
    Felhasználó

Akkor ugy néz ki a dolog, hogy a jelzett térképhibák kijavitása pl: körforgalom, a frissétében fog megjelenni, de ezt csak pénzért használhatom? Ami ingyenes az a map share, de ott korlátozottak a lehetőségek. Mond azt hogy nem igy van!

Adminisztrátor

A nagyobb vátoztatások mindíg a hivatalos frissítésekben jelennek meg. Azonban azok a változtatások amelyek nem igényelnek térképészeti változtatásokat azonnal (útlezárás, utcanév változás, kanyarodási szabály megváltozása, stb.), azokat visszakapod MapShare-n. Azaz egymás javításait használjuk. :)

A térkép változásaihoz annyi köze van, hogy azokat a térképhibákat, amiket nagyon sokan jeleznek előre veszik, hogy minél előbb ki legyenek javítva a térképen. :)

Felhasználó

Hali. most jutottam hozzá egy Tom Tom ONE 3RD 512Mb navihoz. mivel nem uj ,nincs hozzá cd, meg semmi. A kezelési utasitást már megtaláltam, de nem minden világos. A szobában azt irta gyenge a jel. kivittem és kb. 4 percen keresztül próbáltam de nem talált műhold jelet. a tom tom home szerint program /Navigator 8.010, 12001 15,  .mint abszolut kezdő hogy tudom szóra birni és hogy tudnék frissiteni, egyáltalán lehet e?lévén 512Mb a memória.üdv

Felhasználó

Edy Mormus Mondta

Köszönöm a választ. Az utvonalkizárást néhányszor szerettem volna használni, azonban az indulás helyétől számolta a megadott távolságot, igy nem tudtam használni ugy ahogy szerettem volna. Igazából van egy utszakasz ami nem szilárdburkolatú, és eső után sz@r. Az utvonal tervező pedig ezen keresztül tervezi meg az utat, ezért akartam néhányszor kizárni a tervezésből. Tudom, más funkcióval megoldható, de ezzel hogy?

Alternatív útvonalnál vannak a kizárások ott ezt is megtudod csinálni. A honnan kezdi a tervezéshez van két lehetőség: útvonal előkészítése és az itinary planning. Előbbi egyszerűbb, utóbbi több köztes pontot is tud…

Felhasználó

nagyfej MondtaHali. most jutottam hozzá egy Tom Tom ONE 3RD 512Mb navihoz. mivel nem uj ,nincs hozzá cd, meg semmi. A kezelési utasitást már megtaláltam, de nem minden világos. A szobában azt irta gyenge a jel. kivittem és kb. 4 percen keresztül próbáltam de nem talált műhold jelet. a tom tom home szerint program /Navigator 8.010, 12001 15,  .mint abszolut kezdő hogy tudom szóra birni és hogy tudnék frissiteni, egyáltalán lehet e?lévén 512Mb a memória.üdv

Iszonyat gyorsan fog jelet találni, amint a HOME leszedi a QuickGPS fixet a navira.

Hivatalos frissítést csak a HOME-mal tudsz csinálni, de azzal eléggé “straight forward”…

512MB csak a Kelet-Európa térképhez (167MB) elég…

Felhasználó

köszönöm a segitséget.üdv

Adminisztrátor

@ nagyfej 

Térképet most érdemes venni, ha jól látom 40 Euro a Kelet Európa térkép a vasadra.

https://navigyurci.hu/2009/12/19/tomtom-karacsony-vegyel-most-olcsobban-terkepet/

Bár ha újonnan vetted, akkor akármilyen régi a készülék, ha még nem volt bekapcsolva él rá a Latest Map Guarantee. :)

https://navigyurci.hu/2008/12/05/a-tomtom-keszulekeknel-hasznalt-kifejezesek-magyarazata/

Felhasználó

Szia!/sztok!

Az igazság az, hogy utvonal előkészitése és az utvonal tervezése funkciót még nem használtam. Gondolom az utvonalat ellehet menteni, legközelelebb nem kell ujra tervezni.

A letőltött, de már nem aktuális frissitések, pl: műhold pozició, törlődik, vagy nekem kell törölni? Az 1 gb memória meddig elég? Lehet kicsit hülyén fogalmaztam, de arra lennék kiváncsi, ha nem lehet törölni dolgokat, plusz töltök rá esetleg hangokat, kamera helyeket stb. mikorra tellik meg?

Köszi a választ!

Adminisztrátor

Szia.

Természetesen meg tudod tervezni előre, el tudod menteni, majd visszatölteni is. Mindezt az Útvonaltervezés menüpontban teheted meg. Nyugodtan törölheted róla a felesleges hangokat, de az egész 40 megabájt így szvsz kár vele foglalkozni.

Felhasználó

Vicces egy parancs: Térj le az autópályáról………BALRA.

Adminisztrátor

Még kezdő TomTom felhasználó koromban hallottam ilyet, de azóta szerencsére nem. Ez kemény. :( Hasonlót akkor tapasztalni, amikor, például felüljáró mellé tervez utat, és alatta kanyar van (pl.Nyugati téri felüljáró), mert olyan közel van a két út egymáshoz hogy csak a kanyar után ébred rá hogy egyenesen mész (felül).

Felhasználó

Gyurci MondtaMég kezdő TomTom felhasználó koromban hallottam ilyet, de azóta szerencsére nem. Ez kemény. :( Hasonlót akkor tapasztalni, amikor, például felüljáró mellé tervez utat, és alatta kanyar van (pl.Nyugati téri felüljáró), mert olyan közel van a két út egymáshoz hogy csak a kanyar után ébred rá hogy egyenesen mész (felül).

Ha ráérsz,próbáld ki.

Régi M0-s az M5-s felőli vége Bp. irányába.

Adminisztrátor

Rendben. :)

Felhasználó

Üdv.

A MApshareben megjelölt és lejelentett térképhibát,amit kijavítottam és most a “jót” használom,ezzel mi történik a negyedéves térképfrissítéskor.Megmarad és csak a tényleges javításkor törlödik automatikusan vagy nekem kell később valamilyen úton-módon törölnöm esetleg a negyedéves frissítéskor automatikusan törlödik,annak ellenére,hogy még nem lett kijavítva a térképen a TA által?

Felhasználó

lautnermark Mondta

Üdv.

A MApshareben megjelölt és lejelentett térképhibát,amit kijavítottam és most a “jót” használom,ezzel mi történik a negyedéves térképfrissítéskor.Megmarad és csak a tényleges javításkor törlödik automatikusan vagy nekem kell később valamilyen úton-módon törölnöm esetleg a negyedéves frissítéskor automatikusan törlödik,annak ellenére,hogy még nem lett kijavítva a térképen a TA által?

Van, ami megmarad: utcanév váltás, utca blokkolás. Van, ami eltűnik: kanyarodási módosítások pl…

Legalább is eddigi tapasztalat ezt mutatta…

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 288
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás