A munkám egyik része az, hogy különböző szoftvereket és hardvereket tesztelek. A napi foglalatosság mellett a haza, és a munkába járás is sokszor ezzel telik.
Ehhez találtam hű társra, az IPAQ 5730-as készülékében.
Több mint egy éve nyúzom, és ez a szó a legteljesebb értelemben fedi a valóságot, mert nagyon sok szoftver fordul meg rajta, így a telepítés és az uninstall állandó része az életünknek. Szinte mindig két autó között ingázik, az egyik ráz mint az autóbusz, a másik még jobban… A tartója nagyon masszív, és a tapadókorong is jól bírja. Egyszerű a fel és leszerelése is, már nagyon sok változást kibírt. Nem gondoltam volna az elején, hogy ennyire jó ez a készülék. Pedig már én is használtan kaptam, és azóta sem volt semmi baja.
A készüléken, az elmúlt egy év alatt egy karcolás nem látszik. Pedig rakosgatom autóból-lakásba, lakásból-autóba majd az irodába, de nagyon strapabíró darab. Igaz a készüléket nagyon jól védi, a máig jó állapotban lévő gyári bőrtok. A készülék igazi igásló (csak dolgozik, csak dolgozik). Mellesleg gyönyörű. A tetszetős ezüst ház, az óarany betéttel… Ennél csak az IPAQ RX5940 volt szebb, a maga téglavörös oldalsó betétjével. Persze nem megvetendő az sem, hogy az RX5940-ben már WLAN is van.
Akkor a rövid bemutató után, vágjunk a közepébe. Ebben a készülékben beépített GPS vevő van, így ideális a navigációs szoftverek tesztelésére. Nagyon sok navi szoftver megfordult benne, hogy csak néhányat említsek volt benne iGO8, Aeromap, az új V3-as! Útinfó, SygicDrive… Egyszóval sok-sok változat futhat rajta. Az Útinfó készülő szoftverének elég sok változatát kipróbáltam, és az első változat kivételével mind hibátlanul futott rajta.
A gép kinézete első ránézésre butácskának tűnik, de a használat közben bebizonyosodott, hogy a fekvő módban való használat közben igazán az elemében van. A balkezesek viszont valószínüleg megőrülnek tőle.
A gombok a jobboldalon, a csatlakozók a baloldalon és az SD kártya meg a reset gomb legfelül. Jól ki van találva.
Én másképpen használom a gombokat. Felprogramoztam a MagicSS-t a Média Player helyére, így a képernyőmentések elkészítése nagyon egyszerű még menet közben is.
Felül az SD kártya nyílása, a Notes gombja, és a Reset gomb található.
Amikor vezetés közben szeretnék a képernyőről mentést csinálni, a MagicSS gombját megtalálom odanézés nélkül. Nem tudom milyen meggondolások alapján tervezték ezt a fekvő formát de a gombok logikusan, és kézreesően helyezkednek el. A készülék a napsütést, és a hideget is aránylag jól bírja, és a fényereje is nagyon jó. A kijelzőre feltettem egy fóliát, így azon sem hagyott nyomot az idő. Élvezet dolgozni vele. Még az Útinfósok is elkérték egy rövid tesztelésre.
Említettem, hogy sokféle szoftver megfordult rajta. Ezek közül néhány, a teljesség igénye nélkül: a Navigon Mobil Navigátorából a hatos, és a hetes verzió is. A Garmin Mobile XT, az iGO mindkét fajtája, SygicDrive, az Útinfó kettes sorozata, illetve a készülő hármas sorozat több tesztelésre kiadott verziója is. És természetesen a gyárilag hozzá adott TomTom térképe is. Nagyon sok egyedi, még csak alakuló fázisban lévő szoftvert látott. Természetesen a Russa is rajta van, de a GPS Tuner is sokáig futott rajta.
Autóban ülve, elég nagy a fényereje ahhoz, hogy jól lehessen látni.
A SygicDrive különböző változatait rendszeresen megkapom, így az újdonságokról “elsőkézből” értesülök. Mostmár az új térkép mellett, a TMC is működik a szoftverben. Én az autóban a GNS TrafficBox Bluetoothos TMC vevőjét használom.Többször hasonlítok össze készülékeket és programokat, ebből a TomTom bizonyosan nem marad ki.
Nem csak a két térkép adatbázisa (az utolsó SygicDrive térkép már jobb, mint a TomTom utolsó térképe, bár vannak bíztató jelek ), de a kinézetük is nagyon hasonló. Nem csoda, hiszen mind a két cég térképszállítója a TeleAtlas.
Lássunk néhány műszaki adatot a készülékről:
– Operációs rendszer :Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Premium Edition
– CPU : Samsung SC 32442 400Mhz processzor
– Képernyő: színes transflective kijelző (65 ezer szín), 3,5″ méret
– Képernyő felbontás: 240×320, 16 bit, álló és fekvő megjelenítés
– Csatlakoztathatóság : Bluetooth 2.0, mini-USB ( szinkronizáláshoz és töltéshez )
– GPS-vevő : beépített SiRF starIII
– GPS szoftver: TomTom Navigátor 6.0 ( Magyaro., Csehközt., Szlovákia, Lengyelo., Görögo., Töröko., Oroszo. )
– Bővítőhelyek: SD bővítőhely SDIO és SD/MMC memóriakártyák támogatása
– Multimédia : mikrofon, hangszóró, 1 db 3.5 mm-es fejhallgató kimenet
– Fizikai paraméterek: 76 x 16 x 120 mm, súly: 149g
Az SD/SDIO foglalaton keresztül egy WLAN kártyával is megbirkozik, így az Interneten az online útvonaltervezőket is tudjuk használni. Összegezve az eddig leírtakat, egy könnyen kezelhető nagy tudású PDA-t ismerhettetek meg, amely még a mai igényeket is bőségesen kielégíti.
A hozzászóláshoz jelentkezz be. Nem vagy még tag? Regisztrálj!