Ma van a felvételi napja. Így alkalmam volt egy kis külön tesztre is. Két szoftvert is ki akartam próbálni, az egyik az NDrive új változata, ahol az első kísérletem kudarcba fulladt, a másik pedig a Nav4All Androidos változata. Természetesen a Sygic Mobile is nálam volt, mintegy ellenőrzésképpen.
A történet helyszíne, az Almássy tér környéke, ahol ugyan magas házak vannak, azonban a Pulse GPS vevője könnyedén kilát közülük, mint később kiderült. Első tesztalanyunk a Nav4All program volt, melyre kíváncsi voltam, milyen is alternatív navigáció gyanánt. Hamar pozicionált, és a jel is nagyjából stimmelt.
A 9.025-ös verziót teszteltük.
A címbevitel nehézségeit leküzdve, megterveztem az útvonalat és már “szaladtunk” is. Az útvonal gyorsan elkészült, és a térképrészlet is hamar lejött az internetről. Az tetszett a Nav4All-ban, hogy nem kell a térképet “vaklászni”, hanem jól látható, nagy nyilakkal kommunikál velem… Mondjuk a nyilak után navigálással az a baj, hogy néhol logikátlannak tűnik, illetve kimarad egy-egy fontos információ…
Ezek a nagy nyilak nagyon bejönnek.
A Nav4All már egy fordulóval előbb jár.
Természetesen az útvonalat lekérhetjük lista formában is, és navigáció közben rengeteg lehetőség áll rendelkezésünkre.
A Google Maps nálunk még nem elérhető navigációja (még az utoljára látott teszt verzióban is) nekem jobban bejön. Bár lényegesen kevesebbet tud, de azt valahogy sokkal jobban. Tagadhatatlan, hogy a Nav4All-ban rengeteg extra funkció megtalálható, de kérdés ezeket vajon fogjuk-e használni? Nem tetszik a felületes elkészítés sem: a térképen nincsenek ékezetes betűk, a címbeírásnál nem látszanak a betűk, a menü egy része Angol…
Tetszik:
– bármikor letölthető
– egyszerű telepítés
– rengeteg nyelven, és számtalan készülékhez elérhető
– nagy nyilakkal (is) kommunikál
– sok extra tulajdonság (Google Search, WiKi, Yellow Pages, Twitter…)
– nem kell fizetni a szoftverért
Lehetne jobb:
– elnagyolt
– csúnya térkép
– ékezeteket a térképen nem jól kezeli
– címbeíráshoz türelem és szerencse kell
– nem teljes a menü magyarítása
– az adatforgalom pénzbe kerül
Amikor gyorsan kell egy navigációs program, akkor alternatívaként jó megoldás lehet. Napi használatra idegesítő, és az adatforgalmi díj miatt nem is olcsó.
Az Ndrive? Egyszer egy pillanatra pozicionált és soha többet, pedig a legutolsó, kiadás előtti verzió hibátlanul működött a T-Mobile Pulsén.
Az alábbi szoftver, illetve térkép verzióval teszteltem.
Egy gyors ellenőrzés a Sygic Mobile szoftverrel is. Öt másodpercen belül fogott poziciót, és azt meg is tartotta. Az általam tervezett utat pikk-pakk megtervezte és kirajzolta. Miután két szoftver is gondmentesen működött, úgy gondolom nem a Pulse GPS vevője a rossz. Hogy akkor mi? Inkább nem találgatok…
Hello!
Nem tartozik szorosan a témához. Olyan kérdésem lenne, hogy milyen autós tartót javasolnál Galaxy Spicahoz? Pl. ami a képeken van, ami tartja a Pulse-ot, az milyen típusú, ára mennyi? Köszi!
Szia.
Amiben most tartom, az Herbert Richter tartó (HR). Két darabból áll, egy flexibilis tartókarból, és egy készülék tartóból. A kettő együtt 6 ezer forintos nagyságrend. Érdemes vásárlás előtt kipróbálni, hogy a hangszórót nem takarja -e el nagyon, illetve hogy ne nyomjon valami gombot. A Pulsénak hátul van a hangszórója, úgyhogy a hangja halkabb lett, de a gombokat ki lehet játszani az alsó két támasztó kivételével.
A gyorsboltban árulják, és ott ki is tudod próbálni. :)
Köszi szépen. Megnézem majd!
Nagyon szívesen! :)
Szia Gyurci!
Most tervezek telefont venni Pulse mellett döntöttem,de a mini jobban bejön formára stb…kérdésem,hogy a netezés tényleg annyira gáz lenne a 2,8″ és 240X320 képernyőn?
@ slyyy Sajnos eddig még nem volt Pulse Mini a kezemben. Ezért inkább úgy mondanám, hogy a Pulsén élvezet a netezés…