Erre azonnal rávágná bárki, hogy “hát olcsón!”. Persze nem erre gondoltam. Bár a válaszolónak boizonyos értelemben igaza lenne, de én most más irányból fogom megközelíteni a kérdést. A fórumon kérdeztétek. és itt válaszolok.
Van néhány alapvető feltétel, aminek a használt készülék vásárlásánál teljesülnie kell (ene). A legfontosabb, hogy ne vegyünk lopott készüléket. Hogy ez hogyan deríthető ki? Hát úgy, ha a vásárolni kívánt darab rendelkezik valamilyen papírral (számla, szállítólevél, adásvételi)… Hogyha nincsen számlája, akkor a TomTom felé, a garanciát sem tudod érvényesíteni (ha van még rá). Persze van még egy keményebb dolog ennél, amikor rajtad keresik a megfújt masinát.
Ez nem a legbiztosabb módszer… Hogyha egy készülék mellé csak egy tartót és egy töltőt kapunk, inkább legyünk gyanakvóak… Hogyha dobozos a TomTom, de már nincsen rajta a fólia, valószínüleg már nem él a Latest Map Guarantee (30 napos legfrissebb térkép garancia). Egy térképfrissítés 60 – 90 euróig tölthető le… Nézzük meg mikori térkép van rajta. Hogyha v7.xx – szel kezdődik, ne vegyük meg, mert már nincsen hozzá támogatás!!
Mindenképpen nézzük meg a kijelzőjét, próbáljuk ki, hogy talál-e gps jelet, és nézzük meg, hogy veszi-e a töltést. Egy nem garanciális készüléket megjavíttani egy olyan országban, ahol nincsen szervize, nem is gondoljuk milyen nehézkes (ha egyáltalán sikerül)…
Hogyha nem európai piacra készült, akkor csak halmozzuk a problémákat magunknak. Próbáljuk ellenőrizni, hogy hová gyártották. A TomTom oldalán van egy szériaszám ellenőrző… Ha valakikinek esetleg eszébe jut még valami, kérem ne tartsa magában.
A jótanácsok összeállításában segítséget kaptunk a TomTom Ügyfélszolgálatán, Rékától is. Ezúton is köszönjük. A fenti tanácsok nagyrésze, bármilyen GPS vásárlásánal jól jöhet. Olvassátok figyelmesen.
A fotót a terminal.hu oldaláról kölcsönöztük. Köszönjük.
Köszönjük, gondolom lesz belőle második rész is.
@ lautnermark Mire gondolsz?
Ha van rá mód, érdemes kipróbálni az akkumulátor állapotát. Nem egyszerű, mert egy teljes éjszakás feltöltés után, folyamatosan bekapcsolt állapotban kell tartani, és ha nem bír ki 1 órát legalább, akkor várható, hogy hamarosan tönkremegy az akksi. Esetleg még a vétel előtt érdemes a neten rákeresni, hogy az adott modellhez beszerezhető-e akku.
@ Gyurci
Arra gondolok,amit a fórumban is leírtam:
Copy
Mit tegyen az ember,ha használt Tomit vásárol?
1./ Az eladónak mit és pontosan hol kell kitörölnie a meglévő regjéből.Homeból vagy mytomtomból kell törölni.Ki lehet-e önmagában csak a készüléket törölni vagy az egész regget kell törölni.Mi van akkor,ha valakinek több készüléke van.Lehet egyesével törölni vagy csak egyben az összest és utána újra kell reggelni ami marad.Mit kell tenni akkor,ha az eladó nem tudja a regje azonosítóját és jelszavát (kereskedő vagy magánember,aki szintén már használtan vette és nem tudta,hogy mit kellene elkérnie az eladótól).
2./ Miként ellenőrizhető egy adás-vétel során,hogy a készüléken eredeti,homeban frissíthető soft van vagy feltört netes?Tegyük fel,hogy nem lakáson talizunk ahol van net,hanem egy egyszerű utcai taliról van szó!
@ lautnermark 2. Viszel egy netbookot, és a fájlszerkezetből látszik. Az egyesnek utána kell kérdeznem, de igazán semmit nem kell törölni. Az új gazda regisztrálja, és annyi.
@Gyurci
Bocsi a kötekedésért,de akkor amikor megvetted a 950-m miért kérted el hozzá az azonosítomat a jelszóval?Amit utána töröltél is.
@ Úgy gondoltam kell hozzá. De nem kellett volna. A Home-ban át lehet írni a profilodra.