A következőkben, egy régebben megjelent írásomat egészítem ki a mai kornak megfelelően, hiszen az eredeti megjelenés óta, már eltelt egy év,. Közben megjelent a Sygic Truck ami a Sygic Drive-ra épül, és ha eddig nem gondolkoztál a meglévő ilyen-olyan program cseréjén, akkor talán csak az tart vissza, hogy miként konvertáld át a meglévő kedvenceidet az új alkalmazásba. Ha ez az oka, hogy nem váltasz, akkor az alábbi írás neked szól.
Mielőtt elmerülünk a konvertáció világában, szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy mentse az adatait. Nem csak a mostanira gondolok, hanem úgy általában. A Poiplazan, ahol, mint moderátor működöm, egy kolléga kérdezte, hogyan kell menteni az adatokat. Sajnos már csak az után tette fel a kérdést, hogy elveszett a nehezen összegyűjtött adathalmaz. Tehát, mentsd az adataidat, akár többféle formátumba is. Nekem, meg vannak excel táblázatban a gépen, és ez ki is van nyomtatva, ha valami gáz lenne. A Sygic a kártyán tárolja a kedvenceket (persze a kártya tartalmát is folyamatosan menteni kell). Tök jó, mert rendszer fagyáskor nem vesznek el.
Azért azt elmondom, hogy talán ez volt az egyik dolog a sok közül, amit nem a saját káromon tapasztaltam, illetve tanultam meg. A többiek már használták javában, amikor szólt a góré, hogy én miért nem? Ő tudna jutányosan. Hát én nem, mert…..Aztán a bőrönd csak egyre telt, vagyis növelni kellett a tároló méretét, ami csökkenti a fülkében található szabad hely amúgy is szűkös térfogatát, Na jó! Legyen. A srácok mondták, hogy milyen zsír. Csak hogy! Az a gond, hogy ha az aksi lemerül oda lesznek a poi-k ezért egy füzetbe írják a koordinátákat. Mííí? A XXI. században? A pda mellé? Na, így már számítottam rá, ezért az első az volt, hogy ezt a funkciót megkerestem. Mentettem, mentettem…
A következők, azokhoz szólnak, akik szeretik saját kezűleg rendben tartani a poi-s dolgaikat, mert az – az egyszerűbb, hogy a megfelelő oldalon feltöltöd, majd visszakapod a neked megfelelő formátumban. Ehhez persze internet kell. És ha valakitől kapsz egy sorozat koordinátát, ami a mi szakmánkban elég gyakori, akkor azt össze kell fésülni, vagy kézzel beirkálni.
Keresd meg saját készülékeden az a fájl-t, ami a saját poi-kat tárolja. Én a az ájgó-s „db.” fájlt használom a bemutatómban, ebből kell csinálni egy txt unicod tipusú fáljt amiből Sygic-hez upi-t fogunk készíteni. A Sygic ebben tárolja a kedvenceket. Mi kell hozzá? Nem sok minden.
1. türelem, nyugalom
2. cigi, kávé, cola stb.
3. egy pc, kártyaolvasó
4. Az ájgósoknak ez a program. Illetve a 8-as sorozat tulajdonosainak az itt olvasható módszer, azzal a különbséggel, hogy nem upoi-ba mentik az adatokat, hanem csv formátumba, így excel táblázatban megnyithatják.
5. És ami az upi-t csinálja.
A többieknek természetesen olyan program, ami kiolvassa adott programból a kedvencek koordinátáit és utána konvertál txt-be, vagy bármibe amiből a koordinátákat ki lehet olvasni. Vagy… Kollégám frissítetett egy programot. Elvitte, hogy csinálják meg, de úgy, hogy a poik maradjanak meg. Azt mondta neki a „warez” a mágus, hogy nem tudja, hogy hol van. Nekiült és ki írta egy füzetbe a 200 valahány poi koordinátáit és nevét, majd a másikba vissza. Szép munka volt! Tehát ezt is választhatod.
Nyisd meg a poi explorert. Keresd meg a db. fájlt.
Fájl / import / igo adatbázis, katt. És beolvassa az adatokat.
Jó. Te nem ezt látod, hacsak nem vagy a kollégám. Tehát, az adat bázist mented. Fájl / exportálás / fájlba. Itt az választod amit lehet. Én csak a csv-t tudtam. Sajnos a könyvtárakról le kell mondanod, mert a Sygic-ben nem lehet alkönyvtár, amit kapsz csv-ben, szét kell szedegetni. Itt látod a könyvtárakat, így nem nagy durranás.
Most jön a poi converter a Sygic-hez. Ezt nem kell telepíteni. Kibontod a csomagot és találsz benne egy „ sample” txt. fájlt. Aki vágja az angolt annak jó, mert a benne lévő útmutatóban le van írva minden.
Hát ez az, amivel én olyan sokat szenvedtem. Nem vagyok egy mágus. Az hittem, hogy csak fogom a saját adataimat, kijelölöm, bemásolom, és beillesztem a többi alá. Na, ez majdnem így volt. Nem részletezem. Minden kísérlet után, ki a kártyaolvasóból, be a PDA-ba program indít, betölt, néz. Semmi. Programból kilép, kártya ki. Másik variáció.
Lényeg, hogy ide beilleszted és a többi szöveget törlöd, ugyanis ez „sample” a program által kiolvasott upi fájl. Na erre még rájöttem! -Ne dudmeg,- írná Vanek úr. Tehát a konvertálni való txt így néz ki:
Én ezt úgy csináltam, miután már tudtam, hogy működik, hogy mentettem sample2 néven. Fálj/mentés másként/ … Ezután már csak ezt használom, így marad az eredeti, ha valami történne. Arra figyelj, hogy a koordináta sorokból ne lógjon ki egy sem, mert ha csak egy sor bekezdése beljebb van, akkor nem konvertálja át, és hibát jelez.
És akkor a lényeg, indítsd el a poiconvertor.exe programot:
Én már meg csináltam előre a könyvtárakat és abba mentettem a txt-t és oda mentettem az upi-kar is. Még valami! Ahhoz, hogy el tudd menteni, ki kell majd jelölnöd egy ikont, ami vagy 8 vagy 32 bit színmélységű lehet. Minták vannak a kibontott converter csomagban, illetve a Poiplazáról letölthető upi csomagban, a kategóriához megfelelő található. Ez fontos, mert csak így lehet menteni És akkor kiválasztod az első pontot. Text file-ból kerálunk upi-t. Katt…. Megnyitás…
És kijelölöd az ikont.
Mented.
Ezt látod, ha sikeres volt.
Hidd el ez nem tart ilyen sokáig, ha már tudod a menetet. Tedd be a megfelelő ország mappába. Át is nevezheted „ favorites”-nek, akkor ezek a poik megjelennek a kedvencekben, de a kedvencek mindig csak egy csomag. Nincs lehetőség almappákra. Ha másnak nevezed, akkor a látnivalóban lesznek.
A mentett fájl nevében nem lehet írásjel, mert elmenti ugyan, de a programban nem fogja látni. A telepített radarokat is így kell konvertálni, és utána beállítani, hogy figyelmeztessen. Erről a következő részben bővebben.
Jó gurit!
Sklave
A hozzászóláshoz jelentkezz be. Nem vagy még tag? Regisztrálj!