Pár évvel ezelött egy álomnak tűnt egy olyan telefon ami mindent tud. Ezt a tudást úgy éri el, hogy nincs telepítve esetleg feleslegesnek tűnő program. Ha van is akkor az eltávolítható, valóban én építhetek fel egy okostelefont. Szerencsére létrehoztak nekünk egy operációs rendszert, ahol ezt a vágyunkat teljes mértékben kiélhetjük! Ez a Google android. “II. Blogíró pályázatra beadott alkotás”
Android telefon? A független készülékárakat vagy a szolgáltatók árlistáit böngészve bizonyára sokan feltették ezt a kérdést. Mire jó? Mit tud? A blogom nem biztos, hogy jó helyre van címezve, hisz az olvasók itt naponta találkoznak azokkal az írásokkal amelyekre igaz a tábla, hogy “Mély víz, csak jó úszoknak”
Ezért saját tapasztalat és vélemény alapján, elindulva a ház alapozása analógiától, alapozzunk androidot!
Android telefon.
A nagyok, a guruk ezeket a készülékeket hívják okostelefonnak. A gyártók megalkották ezt az operációs rendszert, amit könnyű használni, könnyű bővíteni, nagyon sok mindenre jó. Ezen az operációs rendszeren futtatható új programok folyamatos jönnek ki, egyre több alkalmazás erhető el. Ezáltal egyre több dolgot tudunk megcsinálni a telefonunkkal. Igazi okostelefonná téve ezt.
Aki android készüléket vásárol nagyon sok új fogalommal kell megismerkednie. Ezek nem ördöngősség, nem megtanulhatatlan fogalmak, mégha először nehéznek is látszanak. Ha veszünk egy ilyen készüléket, akkor az első lépések megtétele lehet kicsit nehéz, lehet kicsit nyögvenyelős. De ha sikeresen megtesszük, akkor nagy sikerélményt nyújt!
A nulladik lépés, hogy legyen wifi elérés már az első bekapcsolás elött. A mobilnet drága ha nem figyelünk, a saját wifink meg csak kéznél van. Nézzük meg, hogy az új készülékünkhöz van-e memóriakártya! Legyen hozzá, mert szükségünk lesz rá. Ne a telefon memóriájába telepítgessünk hanem a kártyára!
Kapcsoljuk be a telefont. Az én készülékem először Google Accountot kérdezett. No para, ez a Gmailes email cím ha van ilyenünk. Ha van, akkor lépjünk be a Gmailbe a telefonról. Az első bekapcsolásnál a telefon ezt magától felajánlja! Irjuk be a felhasználónevet és a jelszavunkat. Innentől kezdve ez lesz a Google számlánk.
Az első lépések megtételéhez és az első lépések megtételéről nagyon sokat lehet tovább írni. De én most nem folytatom, hanem inkább ajánlok egy *virtuális könyvet!
A készítője csodálatosan megcsinálta és igazán hasznosakat is ír le benne! A kialakítás szépsége és hasznossága folytán már felesleges is megismételni bármit is ezután!
10 oldalon keresztül a bevezetőn át, az ez első lépések(E-mail, naptár, névjegyzék), Programok letöltése Market, Programok telepítése törlés témában kapunk hasznos tanácsokat. Igazi android alapozó! *A könyvben lapozni, jobboldalon alul, a nyilakkal tudsz.
“Android telefon.
A nagyok, a guruk ezeket a készülékeket hívják okostelefonnak.”
Nem csak a droidos telok okosak ;)
@ VV :)
Nos, azzal kezdem, hogy ami a cikk első részében van az eleve nem igaz. Az androidos telefonom tele van olyan programokkal amik nem törölhetők és élből utálom őket. Persze lehet, hogy ez nem közvetlenül és konkrétan magának az Android-nak a hibája, de az készülék forgalmazóké igen. Az android alkalmatlan az üzenetek kezelésére, az egymásba fűzött üzenet kezelési koncepció, főleg hogy kizárólagos egy ostobaság, az, hogy nem elemi lehetőség, hogy az üzeneteket opcionálisan és egyenként kezelhessem szinte felháborító. A másik őrület a címjegyzék kezelés, hogy nem lehet egységes fogalmi rendet kialakítani a vezeték és utónév kezelésre, hogy nem lehet egységesen és logikusan kezdő betűre beállítani a keresést az a programozók öncélú munkásságát, és a felhasználóktól a fényévnyi távolságot jelenti. Persze vannak sznobok akik azt hiszik, hogy ez a trendi és mosolyogva kínlódnak vele, de tessék elhinni ez egy baromság. Arról nem is beszélve, hogy kényszerpályás az Google (vagy más) mail fiók cím hozzárendelés, hogy a telefonomban lévő személye, intim vagy banki adataim ellenőrizhetetlenül és számon kérhetetlenül forogjanak az internet világában egyszerűen felháborító kiszolgáltatottságot jelen. És az nem válasz, hogy akkor nem kell ilyet venni…
Persze az Android ötlete jó, az hogy modulszerűen lehessen felépíteni egy felhasználói struktúrát, de a fejlesztők nem tudták legyőzni önmagukat és rögeszméik kényszerpályáit beépítették a rendszerbe. Hát ilyen az Android…