Ez volna a Navteq Natural Guidance. Melyik a jobb? A 200 méter múlva, fordulj jobbra, avagy a Virágbolt után jobbra? Az én véleményem szerint, az utóbbi lényegesen érthetőbb. Hogy miért? Mert a hátralévő távolságra való hivatkozás szubjektív… Micsoda, hogyan lehet egy meghatározott távolság szubjektív?
Egyszerűen arról van szó, hogy minél többet autózik valaki, annál közelebb kerül a valós távolság, a megsaccolt úthoz. Mert aki keveset van az utakon, vagy nem használt még navigációt, annak a távolság fogalma relatív. És ezt a bizonytalanságot küszöbölné ki a Navteq találmánya.
Persze vannak kétségeim, például vegyük Magyarországot. Itt egy Virágbolt, egy Könyvesbolt, vagy egy ABC léte, nem életbiztosítás. Hipp-hopp, és egyik napról a másikra tönkre is ment, és akkor hol is kell befordulni?
Ezért véleményem szerint, legalábbis a keleti régióban, jobb lenne időt álló tereppontokat figyelembe venni… Ilyen lehet például egy templom, egy éles kanyar, egy különleges építmény (pl: trafóház)… És akkor eljutottunk a második problémához: az, aki majd ezeket a “pontokat” a térképre teszi, az elég képzelőerővel rendelkezik-e? Mert ezeknek a tereppontoknak tényleg egyértelműnek kell lennie!
Mégis, mindent összevetve, ez egy nagy találmány. Úgy gondolom, hogy van létjogosultsága, és tényleg segítheti az egyszerűbb navigációt. És, ha bizonyos helyeken mégsem jobb? Akkor átállítjuk a bemondást, az eddig jól megszokott, “150 méter után, fordulj balra” verzióra.
Néhány városban már most is elérhető, ilyenek például: Berlin, München, London, Párizs, Chicago, avagy Los Angeles is.
Forrás: Navigadget
Ahan, az ötlet jó, sőt, nagyon érdekes, de ebből jönne az újabb bonyodalom: ezután nem csak a térképfrissítéseket várnánk, hanem a hivatkozási alapként használt tereppontokét is: “Még mindig a cukrászdánál akar balra fordítani, pedig ott már fél éve PeepShow működik!” :)
Fix, nem változó tereppontból sajnos nincs elég, vagyis van: ezek pontosan az utcák. Szóval szerintem a TTS irányában kéne továbbfejlődni, például megoldva, hogy Eszter hangja ne olyan legyen, mint egy robotlányé valamelyik 80-as évek elején készült sci-fiben.
@ Zsolto Jó ez a TTS, és még van benne lehetőség bőven. De ez a Navteq féle megoldás… Szóval kipróbálnam, na!
nem látom olyan bonyolultnak az “tereppontok” aktuálisan tartását! ha a program a poi adatbázisból olvassa, hogy mi is van a sarkon, akkor mindegy neki hogy az milyen üzlet, csak a poi-k is legyenek mindig frissítve, és akkor semmi gond nem van/lesz! :)
@ vacsa Mondjuk a Navteq elég jó poi adatbázist tudhat magáénak, de például a TomTom esetében erősen kételkednék a sikerben…
Nem biztos, hogy örülnék egy többszörös kereszteződéshez közeledve, ha nem a távolságot, vagy azt mondaná be, hogy hanyadik lehetőségnél forduljak be.
Vadidegen helyen az útra koncentrálás mellett még keresgéljem, hol is van a virágbolt? És ha megszűnt? Vagy ha olyan a portálja, hogy csak akkor látszik, ha épp előtte vagyok? Télen ugye nem jellemző, hogy nagy virágcsokrok vannak kipakolva…
Legfeljebb olyan esetben segítene, ahol egyértelműen felismerhető tereptárgyról van szó. Pl.: Az Eiffel-torony után fordulj balra :-)
@ PDA_FAN Szívesen kipróbálnám.
Jajj! Szuper!! Megint kapunk valami “pluszt”, Térkép,térkép, és megint csak térkép. Ez legyen pontos. Nehogy azt gondoljuk, hogy Nyugaton életbiztosítás egy üzlet. Itt is tele van bezárt üzletekkel. Pontos térkép kell. Kész. Nem kell itt hülyíteni a népet, ezekkel a ficsörökkel. Na, ok. Vasárnap kiderül, hogy hiányzott e nekem Eszter hangja, meg egyéb “nyalángságok”. PDA_FAN rászóltál :D
@ sklave Na, kíváncsi vagyok. :)
NTQ poi?
Lehet,sőt biztosan a legtöbb info abban van de nekem egy,azaz 1 napig volt fenn mert tele van szörnyen pontatlan adatokkal.Egy utca ide vagy oda nem számít…..
Ment vissza TM.
@ oregsam Engem eddig a legvadabb helyekre is odavitt… A legextrémebb, talán a Bivalyrezervátum volt a puszta közepén, ahol pont a Pénztár előtt álltunk meg.