Az utóbbi néhány napban számbavettem az ingyenes navigációs szoftvereket. Az ingyenes alatt értem, hogy nem is Trial (azaz nem jár le a licence néhány nap után), és nem is kell hozzá internetkapcsolat. Tehát tényleg tökéletesen ingyenes…
A szoftverek böngészése közben a Copilot volt az, ami nagy reményekre adott okot, de sajnos vezetés közben megbukott. Pedig van/lenne benne fantázia. Persze a nem egy iGO, de tudjuk hazánkban bármelyik navigációs szoftver csak a második helyről indulhat… Azonban legálisan csak egy-két készülékkel együtt elérhető, ezért a CoPilot jó vétel lehet. Az ára alig több mint 10 ezer forint. Ez 292 forinttal számolva ez valamivel 36 euro alatt/körül marad, ami egy Európa szoftver esetében (nagyon) barátinak mondható (12 hónap Active Traffic szolgáltatással).
Lássuk miről van szó (mellesleg létezik még egy navi alkalmazás, amelyik szinte kísértetiesen hasonlít a CoPilot-ra, a rövid bemutató után megmutatom, döntsétek el Ti, hogy hasonló-e a két alkalmazás…):
A fogadtatás meghökkentő:
Akkor lássuk a menüt:
Az úticélt számos formában megadhatjuk a házszám beírásától kezdve, a térképről történő kiválasztáson keresztül, a fotókra exponált koordinátákon át, a hely szélességi és hosszúsági adatainak megadásáig. Ja, majdnem kihagytam a Google Search és a Wikipédia lehetőségét…
A Saját CoPilot menüpontban találjuk azt a menüt, aminek segítségével letölthetjük a térképeket. Ezek lehetnek: Európa, Észak Amerika, Dél Afrika, Ausztrália és Brazília.
A Beállítás egyszerű, és mégis sokrétű. A térképbeállítások lehetőségétől (még különféle színsémák is beállíthatóak), a megosztáson keresztül (Facebook, Twitter), akár a képernyő tájolását is beállíthatjuk. Ám hiába a rengeteg lehetőség, amivel finomhangolható a program, hogyha az ingyenes verzió a térképen kívül gyakorlatilag semmit nem ad nekünk…
Néhány fotó a szoftverről, működés közben:
Korrekt útvonal összegzés, és…
…alternatív útvonalak.
A legtöbb funkció használata esetén ezt az üzenetet kapjuk.
Azt még elfogadnám, hogy a szoftver csak 2D-ben működik, ám azt sajnos nem tudom tolerálni hogy a kijelzőn nem követi az útvonalamat. Azaz, nekem kell húzogatni menet közben a térképet, hogy lássam a nyilat és a hangnavigáció sem működik benne. Egyszóval mindent megtesznek azért, hogy megvásároljam a szoftvert (végülis ez a dolguk, ám szerintem túl keveset mutat a szoftver magából).
Amúgy, manapság tendencia lett a kiskapuk bezárása. A NavFree (de a térképeket a kártyán tartja, csak a tervezéshez kell a net) az utóbbi időben csak az Internet kapcsolat megléte esetén tervez, a MapQuest használatához is Internet kapcsolat szükséges, a Falk Navigator pedig a CoPilot mintájára működik, sőt..
Erős a gyanúm, hogy ez ugyanaz a szoftver, csak más “bőr” van ráhúzva. Egyszóval használható, teljesen ingyenes szoftvert nem találtam, kicsivel jobb a Waze, vagy a Google Maps (használatukhoz internet kapcsolat szükséges, vagy a Trial verziók (Sygic Navigation GPS, Route66), amelyek bizonyos idő után “lejárnak”, ám az engedélyezett használat közben minden tudásukat latba vetik, így tényleg megtudjuk mire adjuk ki az egyre nehezebben megszerezhető forintokat…
Hát, ahogy én látom a felhozatalt, az ingyenes offline navi Androidra egyelőre csak városi legenda…
@ Zsolto Természetesen mindegyik szoftvert a Google Play alól nem volt alkalmam kipróbálni, de elég nagy a merítés. Most várom a visszajelzéseket, hogy hátha valaki már hallott olyanról emberről, akinek az ismerőse már látott ilyet a barátja felesége telefonján… (ja, és az nem volt warez). :)
iOS alatt próbáltam a CoPilotot. Talán egy hétig volt fenn a TomTom mellett…
@ nord utoljára két éve volt fullos példányom, akkor nagyon szerettem. Gondolom azóta csak jobb lett.
Kedves Gyurci!
Külföldi kirándulásokhoz hamarosan tervezek vásárolni egy offline navigációs szoftvert.
Ha Google Play-en keresztül veszem meg pl. a Sygic-ot, a frissítéseket az adott gmail fiókomhoz rendelve korlátlan ideig megkapom, akkor is ha közben készüléket cserélek?
Más:
Egyébként hol lehet jelezni a térképhibákat? Ipari kapcsolatok miatt zavaró, hogy Tatán a Kocsi út és utca teljesen keveredik, ahogy pl. Budapesten a Czeglédi út és utca is (gondolom mindkettő street a külföldi programozó számára). Ezeket pl. a Google Maps-től kezdve az IGO-ig minden adatbázis hibásan kezeli. Ilyenre van hivatalos fórum?
@ Sanyi Szia, ha a telefonra veszel (Google Play) Sygic szoftvert akkor nem tudod átvinni másik készülékre. Érdemesebb akkor inkáb a kódot fizikálisan megvásárolni a Sygic-nál, és velük aktiváltatni. Elvileg lehet a telefonban lévő kártyához aktiváltatni (így cserélhető lenne), de nekem sajnos nem sikerült. A módja az lett volna, hogy a programot fel kell telepíteni, majd áthelyezni a kártyára, és csak azután aktiválni…
Az elég baj, hogy az ember mostanában mind gyakrabban látja, hogy a magyar közterületneveket (út, utca, köz, körút stb.) az idióta fordító lefordította.
@ BipBip Ilyenek ezek a buta fordítóprogramok. :)
Hali.
Sygic válasza kérdésedre (én többször is átvittem telek között amúgy):
Android
A) You have purchased Sygic: GPS Navigation license via our e-shop
Sygic: GPS Navigation license is limited to use on up to 5 devices at the same time. The Android license can be bound to 5 different:
1. For devices with SIM card – IMEI code of the device.
2. For devices without SIM card – MAC address or Wi-Fi adapter of the device.
@ Kozek Köszi a fontos infót!
Sracok nemreg talaltam egy ingyeneset a mapfactor-tol, eleg jok a visszajelzesek:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator
@ Zsolt Szia, köszönjük. Volt róla szó, és készül a folytatás is. Talán két ünnep között megjelenik:
https://navigyurci.hu/2012/07/16/napi-app-for-android-mapfactor-navigator-beta/