A mostani részben a szoftver navigációs képességeit mutatjuk be. Rögtön belevágnék a közepébe. Nekem sokkal nehezebben talál GPS jelet, mint az összes többi feltelepített navigáció, pedig nem kevéssel szoktam játszani…
Nagyon sokszor nincs az út menetirányban, hanem valamilyen szögben áll, majd egyszer csak észre tér. Az újratervezés a többi szoftverhez képest, véleményem szerint nagyon lassú. Ám ezekkel el is lőtte az összes puskaporát, ha ezt a néhány kisebb hibát elnézzük neki, akkor tényleg jól használható.
Mielőtt befejeztem ezt a cikket, még tettünk egy utolsó próbát. A viago után kipróbáltam egy offline fizetős, illetve egy online ingyenes szoftvert, és arra a megállapításra jutottam, hogy az újratervezés ideje a szerver lassúsága/leterheltsége miatt lehet ilyen hosszú.
Így valószínűsíthetően az offline megoldás esetén ezzel a hibával már nem kell számolni.
Útvonal tervezés:
Számunkra a legfontosabb talán, a Hova? opció, itt elég bőséges lehetőségeink vannak:
– Cím
– Város
– Kereszteződés
– Célobjektum
– Helyi keresés
– Koordináták
A Helyi keresés esetében az öröm pillanatai hamar elszállnak, mikor kiderül hogy az adatokat nem a Google, hanem a Here szolgáltatja… Amúgy az útvonalat egyszerűen és gyorsan megtervezi, nem is érdemes rá sok szót vesztegetni. Nekem nagyon hiányzik az alternatív útvonalak kijelzése, de annyira talán mégsem, hogy ezért még több ezer forintot fizessek. Ez vonatkozik a Traffic Live-ra is.
Az uticél megadása után megjelenik a helyszín ahová menni akarunk, majd kiválaszthatjuk hogy gyalog avagy autóval mennénk. Ezután villámgyorsan megtervezi az útvonalat a szoftver (Ez igaz is, meg nem is. Bár az útvonal megtervezés tényleg gyors, ám a GPS jel megjelenéséig elég sokat kell várni). A navigációs kijelző jobb felső sarkára kattintva megjelenik a “Útiterv” és az “Útvonal áttekintése” opció.
Utóbbi kijelző elég bénácska, talán ha más szögben jelenne meg a teljes útvonal kicsit részletgazdagabb is lehetne ez a kép. Viszont van egy fontos lehetőség, amelyet elég kevés navigáció tud, de elég sokan szeretnék használni: ez a hátralévő idő és távolság a köztes pontig. Na a viago ezt tudja!
A kijelzőn megjelenő információk egyértelműek, a városban a sávasszisztens egyszerű és kifejező.
A navigációs hang jól hallható és érthető. A városi közlekedés esetében nekem nagyon hiányoztak a forgalmi információk, lehet hogy érdemes lenne az online csomag mellé is megvásárolni. ezzel a megkapnánk a nagy forgalom miatti automatikus újratervezés lehetőségét, illetve a többi felhasználó által gyűjtött statisztikai adatokat is.
Aki sűrűn jár külföldre, annak mindenképpen érdemes gondolkoznia az offline térkép megvásárlásán is. A belépő 449 forint, a Traffic Live – 4499, illetve a Maps to GO – 4499 forintos ára, az közel 10 ezer forint, ami egy jó navigációs megoldásért nem tűnik (nagyon) soknak.
Akinek pedig bírja a pénzárcája, az az összes többi kiegészítő megvásárlásával egy szuper navigációs szoftvert varázsolhat magának Androidos telefonjára… A Garmin viago szoftvert innen tudod letölteni.
Aki csak kipróbálni szeretné, annak sajnos nem tudok ingyenes lehetőséget, vagy ki kell csengetnie 499 forintot, vagy a fenti videó alapján döntenie kell, hogy legalább ennyit hajlandó-e áldozni egy jogtiszta Garmin szoftverre.
A hozzászóláshoz jelentkezz be. Nem vagy még tag? Regisztrálj!