Találkozásom a GPS-el cikkben olvashattátok, hogyan is tört be az életembe a GPS (Nem a navigáció!) A navigációval kb. két éve találkoztam, amikor a kollégák, és a górém rábeszélésére rászántam magam, hogy hátradobom a térképeket, és igazodom a kor követelményeihez. Ezzel elkezdődött a „kálváriám” (Erről vasárnap olvashattok egy nem rövid írást)…
„Melyiket válasszam”? Ezt a kérdést, gondolom sokan teszik fel önmaguknak, majd irány valamelyik fórum, és ott kérdeztek tovább. Ha valakinek elég ideje és kedve van, akkor visszaolvas. Ha nincs egyik sem, akkor felteszi a kérdést, majd „megkapja” a választ. Miért az idézőjel? Általában a válasz nem ad magyarázatot, hiszen ez szubjektív… Kinek melyik jött be?
Fentiek jutottak eszembe, amikor kezembe foghattam a Wayteq X850 dobozát. El kell ismerni a Wayteq ért a bedobozoláshoz. Azt is el kell ismerni, hogy Gyurci meg ért a kidobozoláshoz… Először arra gondoltam, hogy az elődön (X820) keresztül kezdem el bemutatni az Wayteq X850-et, aztán úgy gondoltam, hogy aki most keres „vasat” az nem a múltra kíváncsi. Persze nem lehet teljesen elvonatkoztatni az elődtől sem. A másik különbség, hogy az X820 után, sokkal később jelent meg az X920, most pedig egyszerre jött ki mindkét „vas” Mindig el szoktam mondani, hogy nem vagyok műszaki zseni, tehát ne várj tőlem műszaki leírásokat. Egyszerű felhasználói szemmel mutatom be a készüléket.
A doboz kinyitása után (úgy gondolom, hogy a két készülékről nem lesz külön teszt, mert a kijelzőn kívül, nem sok különbség van köztük – by Gyurci), rögtön feltűnik, hogy a külső nem változott. Az Illés együttes óta tudjuk, hogy „..az ész a fontos, nem a haj” Erről eszembe jut, amikor gyerekkoromban….Jaj! Majdnem elkalandoztam. Szóval… Úgy gondolom, hogy a Wayteq-nél figyelték a felhasználók véleményét, és a külsőre nem volt panasz. Ezért nem faragtak új házat, nem próbáltak új ruhát ráadni. Hogy a felhasználók véleményét, reakcióját figyelték, az a bekapcsolás után lett bizonyos a számomra. Nem túlzok. Leesett az állam (Én már csak ilyen vagyok).
A menünek köze nincs az elődjéhez. Aki nem bonyolódott még bele a Wayteq-be annak röviden, hogy tudják miért a meglepetés. ( Ááá! Nem tudok úgy írni, hogy ne hozzam szóba az elődöket) Az elődök megjelenése után sok kreatív ember, elkezdett „bőrt” készíteni, és nagyon sok jó megoldás született. Őket egyszerűen „szkinológus”-nak nevezem, és csodálom a tudásukat, és a türelmüket. Tehát, úgy gondolta a Wayteq, hogy a felhasználók szeretik a változatosságot, ezért mindjárt négy variációs lehetőséget teremtettek, amit a Beállítás /Téma gombra kattintva választhatunk ki. Nézzük, először mi változik a Style opció left/bottom/empty választásakor (Azért sokan üdvözölnék, ha a magyar menü tényleg magyarul lenne).
Ilyenkor három gombot elválasztva a baloldalon kiemel a menüben.
Itt, már hat gomb lesz az alsó sorban. Az első kettő értelmét, a harmadik képen láthatjuk.
Látszik, hogy itt már keresni kell a szemünkkel a különböző gombokat a kicsit zsúfolt képernyőn. Középen az óra. Jobb felső sarokban a kis kék lámpa mutatja, hogy a menük első oldalán vagyunk. Ha tovább lapozunk, amit egyszerűen a ráhelyezett ujjunk csúsztatásával lehet fel, vagy oldalra, ha az alsósorban vannak a kedvenc ikonok. Látszik, hogy ilyenkor, már a második lámpa világít. Ezek mellett látható az akku töltöttség jelző.
A „kedvencek” ikonokat kicserélhetjük az általunk gyakrabban használtra, ezzel is saját ízlésünkhöz alakítva a képernyőt. Nyomjuk ujjunkkal a kiválasztott ikont, amíg a bal felső sarkában megjelenik a zöld mozgató gomb (keresd a baloldali képen, a piros kezet), majd húzzuk a kívánt helyre. A Zene gombot tettem az Othello helyére, majd megcseréltem a Számológép és a Fotó ikont. Természetesen a többi ikont ugyanígy rendezgethetjük, az asztalon is.
Nézzük a négy témát.
A másik, amit sokan kerestek, azok a játékok. Nem sok játék jelent meg (akkoriban) a 6-os Windows-ra. No. Akkor itt van játék bőven. Mindjárt 10 darab, és rögtön a főképernyőn. Ezek egy mappába helyezését (csökkentve a zsúfoltságot), szívesen látnám. A nyitóképernyőn találjuk a GPS, (navigáció) videolejátszó, zenelejátszó, e-könyvolvasó, képnézegető, számológép, és a mértékegység átváltó ikonjait. Amire fel kell hívnom a figyelmet: Minden beállítás, csak akkor lép érvénybe, ha beállítás után, a jobb sarokban lévő floppy ikonra kattintva, mentjük a változásokat. A zenelejátszó használatakor, az indítás egy kattintás, majd a lista gombra kattintva láthatjuk a lehetséges tárolót, amin zenei fájl található. A tároló megnyitásához, már kétszer kell kattintani, majd a nyilakkal, mozgathatjuk a fájlokat.
Mit találunk még a beállítás oldalon? A háttérkép kiválasztása is új opció, és segít, hogy saját ízlésünknek megfelelően alakíthassuk készülékünk „arcát”. A képeket törölhetjük, vagy a Browse gombbal, hozzáadhatjuk.
Úgy gondolom, minden gomb funkciója egyértelmű, bár rákattintás után sokszor angol szövegbe ütközünk. Eddig tartott a „ pofásítás”. Ezen az oldalon, inkább már a működéssel kapcsolatos beállításokat találhatjuk. Hangerő, háttérfény. A készülék fényérzékelő szenzorral rendelkezik. Beállíthatjuk automatára. Ilyenkor automatikusan változtatja a kijelző fényerejét.
Az Explorer. Ez már igen! Ezzel lehet kilépni a Windowsba, ami az elődöknél nem ment ilyen egyszerűen. Ehhez különböző buherálásra volt szükség, és most itt van a lehetőség, egy gombnyomásnyira.
Az USB menüben, kiválasztható, hogy – hogyan kapcsolódjon a számítógéphez a készülék. Az Adatátvitel kiválasztásakor, mint háttértároló jelenik meg az intézőben, vagy a commanderben. Activesync, módban szükség van az Active Sync programara, amit innen tudsz letölteni.
Itt kell megadni a navigációs alkalmazás *.exe fálj helyét, majd a floppy ikonra kattintva menteni a beállításokat, illetve az automatikus indítást itt választhatod. A gyári beállítás visszaállít minden beállítást a gyári értékekre.
A készülék, bár nem mértem (mennyi idő alatt), de zárt helyiségben is (ablak mellett), jelet talál, szerintem gyorsabban mint az elődök, pedig azok sem voltak lassúak. Persze a tmc vételre is kíváncsi voltam. A képek az asztal mellett készültek, zárt helyiségben.
Ennyi lett volna, az amatőr teszt. Remélem sikerült bemutatni a Wayteq X sorozat legújabb tagját. Úgy látom, elég sok lehetőség van a testre szabásra, és mindenki megtalálja a neki megfelelő „arcot” . Ha nem, akkor jönnek a „skinológusok” és erre is fognak készíteni bőröket. Akinek fontos a bluetooth, és az FM transmitter annak sajnos ezt a két lehetőséget jelenleg nélkülöznie kell, de ez az elődökkel is így volt, hiszen at X820 első széria is e-nélkül érkezett.
Remélem, legközelebb, már működés közben tudok beszámolni a X850 „viselkedéséről”
Addig is,
Jó gurit
sklave
A készüléket a Wayteq Europe-tól kaptuk tesztelésre. Köszönjük. Kapcsolódó cikkek: Az első fecske, kicsomagolás, két újszülött.
Szia. Most vettem 1 Wayteq x850 Primo navival. Szedtem le hozza uj skint ami ment is rendesen,de miutan bealitottam hogy a Primo induljon magatol a reszet utan elkezd felfutni a primo es megal a STARTING uzenetnel es ott lefagy vagy mi. Most az a gondom hogy nincs nalom adatkabel es kulfoldon vagyok. Az lenne a kerdesem lehet e visszaalitani gyari bealitasra vagy a reset vagy a inditasi gombok kombinaciolyaval? Letezik e gyari visszaalitas amit nem a PNA menulyebol lehet elvegezni? Koszi a valaszt. Udv szaga
@ szaga Azt biztosan tudod, hogy a primo-t nem futtathatod legálisan a Wayteq készülékein. Keress rá a YFGo2CE.bld kifejezésre, csináld meg a fájlt és másold az sd gyökerébe. Reset után a WinCE felület fog elindulni…