Régóta motoszkál a fejemben a gondolat, hogy le kellene már váltanom (szó szerint) jó öreg Vodafone 845-ömet. Hogy miért? Kevés RAM, viszonylag gyenge processzor, és ami nagyon sok programhoz szükséges, a 3D gyorsítás…
…ami ezen a készüléken csak nyomokban található meg. Szóval tényleg rám fért a készülékváltás.
Rendben – de akkor mire? Kb. a 30-40 ezer magyar forint körüli árkategóriából szerettem volna választani. Ott volt a Sony Ericsson Xperia X8, a Samsung Galaxy Mini, Huawei 8150, no meg a Galaxy Gio. Mindegyiknek alaposan utánanéztem, végül a Gio lett a befutó. Nem is haboztam sokat, pár nap múlva megvettem a vasat.
Kibontva a dobozt szegényes tartozék kínálattal kellett farkasszemet néznem. Ugyanis még az üzletben szólt az eladó, hogy gyárilag nincs a csomagban headset. Enélkül elég nehéz lett volna meglenni, ezért vettem hozzá egy gyári Samsung fülest, ami kitűnően szól. A többi tartozékról érdemes megemlíteni, hogy igényes darabok, és jó minőségű műanyagból készültek.
De lássuk a telefont! A külsejéről nem lehet túl sokat elmondani, mindenhonnan a tipikus Samsung dizájn köszön vissza ránk. Esetleg azt érdemes megemlíteni, hogy a hátlapot, azt nagyon eltalálták: jól néz ki és kis pedig mélyedések gátolják, hogy kiessen a telefon a kezünkből. Nem recseg-ropog. Egyébként az egész készülékre jellemző a minőségi anyaghasználat.
Az első bekapcsolásra kellemes meglepetés, a telefon igen gyorsan indul el. Még nem pakoltam tele a mobilt appokkal, egyelőre minden gyárilag előretelepített alkalmazás mindenféle fagyás nélkül gyorsan működik. Persze a komolyabb játékok is egész jól futnak a telón. De erről majd máskor írok. Azért itt van pár kép a játékokról, amiket eddig kipróbáltam a készüléken:
A régebbi modelleken még egy Froyo (2.2) andoid volt (természetesen lehet frissíteni), viszont az újabban gyártott készülékeken már egy 2.3.3-mas Gingerbread fut.
A Samsungról beszélünk, tehát a gyártó egyedi kezelőfelülete (TouchWiz 3.0) van a telefonon. Ez abban nyilvánul meg, hogy az ikonok és az előretelepített app-ok eltérnek a basic android felülettől. Emellett a gyártó még saját launchert is fejlesztett a telefonra.
Kevés negatívumot vettem észre, az egyik a fekete szín megjelenítése. Ez főleg töltéskor vehető észre, a feketének szánt háttér nagyon elüt a fekete váztól. A másik pedig a kamera. Persze nem emiatt fogják az emberek a Gio-t választani, hiszen később látni fogjátok, hogy a fényképezés még tűrhető, de videót maximum QVGA (320×240 pixel) felbontásban 15fps-sel tudunk felvenni.
Talán ez a kicsit rosszabb TFT kijelző, és a kamera betudható annak, hogy a Samsung ezt egy viszonylag olcsó készüléknek szánta, és többek közöt talán ezzel akarták alacsonyan tartani a telefon árát.
A végére pedig itt van még néhány technikai adat a Gio-ról:
Hálózat
HSDPA 7.2Mbps 900/2100
EDGE/GPRS 850/900/1800/1900
Méretek
57.5 x 110.5 x 12.15 mm (102g)
Display
3.2″ 320×480 HVGA TFT
OS
Android 2.3.3 (Gingerbread)
Processzor
800MHz (MSM7227-1 Turbo)
Kapcsolat
WiFi 802.11 (b/g/n)
Bluetooth technology v 2.1
USB 2.0 (High Speed)
Kamera
3.0 MP AF Camera
Single Shot, Continuous Shot
Panorama Shot, Smile Shot
Akku (Standard) Li-on
1,350mAh
Videó
QVGA@15fps / WVGA@30fps
Codec : MPEG4, H.263, H.264
Format: 3gp(mp4)
Zene
3.5mm Ear Jack & Speaker
MP3, AAC, AAC+, eAAC+
Memória
150MB + inbox 2GB
+ microSD (up to 32GB)
GPS A-GPS
Hely alapú szolgáltatások
Google Maps™, Latitude, Places
Google Maps™ Navigation(Beta)
Szenzor
Accelerometer Sensor,
Proximity Sensor, Digital Compass
Jellemzők
– Quicktype by SWYPE
– ThinkFree
– (Document Viewer & Editor)
– Multi-touch zoom
– FM Radio (RDS)
A Samsung Galaxy Gio hivatalos oldala itt található.
Kapcsolódó cikkek:
https://navigyurci.hu/2012/01/07/galaxy-ace-plus-elottem-az-utodom/
https://navigyurci.hu/2011/10/30/samsung-galaxy-note-na-ki-vagyok-en/
https://navigyurci.hu/2011/08/14/samsung-galaxy-s-ii-nagyon-el-van-talalva/
https://navigyurci.hu/2011/07/28/szerelem-elso-latasra-samsung-galaxy-ace/
https://navigyurci.hu/2010/10/28/az-elso-okostelefonom-samsung-i5700-spica/
Szia Gyurci!
Tényleg jó kis teló. A családban van egy ilyen, és van egy Mini is.
Szerintem nagyságrendekkel jobb a Mininél. A kijelző szerintem megfelelő minőségű. Ebben az árkategóriában ezt érdemes megvenni. Sok szép élményt vele-hozzá!
Hooker
@ Hooker Szia! köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat velünk. Bár a cikket nem én írtam, de örülök a “megerősítésnek”. A jókívánságokat pedig köszi!