Most egy Garmin Nüvi készüléket frissítünk meg a legújabb térképpel. Pár szóvál, és néhány képernyőmentéssel bemutatjuk, mit-hogyan csinálj. A nálam lévő készülékhez egy örök frissítés is párosult, így az éppen aktuális frissítést tudtam letölteni vele.
A frissítést, a MyGarmin.com oldalán kezdjük. Akár még bejelentkezés előtt is ellenőrizhetjük, van-e új térkép, vagy szoftver. Azonban a tényleges frissítéshez, szükségünk lesz a bejelentkezésre is. Összekötjük a készüléket a számítógépünkkel, és megkeressük a MyGarmin oldalát.
Jól látható a képen, hogy a nálam lévő készülékre szoftver, és térképfrissítés is elérhető volt. A legelső teendőnk természetesen a mentés! Mielőtt bármilyen változtatást végzünk a készüléken, figyeljünk arra, hogy mindíg legyen egy működő mentésünk! Miután ezt elvégeztük, következhet a szoftver frissítése. Amikor ezzel készen vagyunk, következhet a térkép frissítése. Az első történés, a Communicator Plug-In telepítése. Ezt az “Azonnali frissítés” gombra kattintva kezdhetjük el.
Ez a kiegészítő innen is letölthető. Ez lesz segítségünkre az update telepítésében. A tesztoldalon kipróbálhatod, hogy működik-e.
Ezután a készüléket újraindítva, ismét csatlakozunk, kiválasztjuk a kapcsolódó készüléket:
Megadjuk a termékkódot:
Nagyon fontos figyelni arra, hogy egy megadott termékfrissítés, csak meghatározott ideig telepíthető ingyenesen:
A frissítés elérhető:
Telepítsük a Garmin Map Updater programot:
Majd a szerződés elfogadása után:
A program települ:
A készülékhez szoftverfrissítés is elérhető, telepítsük:
A térképfrissítés megkezdése előtt, indítsuk újra a készüléket:
Ezután megkezdődhet, a térképek tényleges telepítése (a “telepítési beállítások” gombbal a telepítő nem csak a készülékre, hanem a számítógépre is telepíthető a térkép):
Tényleg sokáig tart. Ha más programunk lenne, inkább nem kezdjünk bele.
A szoftver szinte magától csinál mindent. Először letölti a térképcsomagot, majd telepíti is azt:
Felkerült a legújabb térképverzió:
Lássunk néhány screenshotot a Garmin készülékről:
A frissítés után csak a Szeged melletti, M43-as út szakasza fog megjelenni (egyelőre), az M60-as Pécs mellett, és az M31-es út Gödöllő mellett még nincs a térképen.
Sok sikert!
A készüléket a NaviGate Kft. biztosította számunkra, ezúton is köszönjük!
Kedves GYurci. Nekem van egy Garmin nüvi 255w tipusú készülékem . a software version 6.60 a hangfájl verzio 2.00 a gps szofververzió 4.10b Kérdezném hogy lehet e frissiteni-e még frissiteni a térképet rajta esetleg az agyát is ? Előre is köszönöm a segitségét ha kérhetném a választ mihamarabb ugyanis holnap után olaszba kell mennem és nagyon fontos lenne.
Kedves Mihály. Ez a szoftver arra szolgál, hogy minden frissítést megtalálj egy helyen:
https://navigyurci.hu/2013/06/18/garmin-express-kezeld-egyszeruen/
Ha van szoftverfrissítés, ezzel meg tudod csinálni. Viszont a térkép nem olcsó, szerintem a frissítés is e-körül lesz:
http://garmin.hu/city-navigator-europe-nt-dvd
De 45 ezer forintért, már újonnan, élettartam frissítéssel és garanciával vásárolhatsz, 5″-os készüléket (Garmin, TomTom), ez legalábbis átgondolandó…
Üdv:
Gyurci
Kedves Gyurci!
Köszönöm a gyors választ és hogy foglalkoztál velem..
Nagyon hasznos dolgokkal egészítetted ki a hézagos ismeretemet.
Bocsánat hogy pongyolán fogalmaztam az Európa térképpel kapcsolatban
tulajdon kép én a City Navigator Europe Nt 2014.4 re gondoltam.
Üdvözlettel: Váczi Ferenc
Szívesen. :) Megpróbálok utánajárni, remélem sikerül.
Kedves Gyurci!
Nem pont ide vágó a kérdésem de közel van.
Van egy Garmin Nüvi 3597 GPS-em NüMap Lifetime frissítéssel.
Sikeresen frissítettem is készüléket.
Az a kérdésem hogyan lehet a PC re a MapSource alá tölteni is a térképet .
A régebbi DVDs frissítéseknél ez nagyon jó volt. (elözö készülékem Nüvi 765)
Sőt még az első frissítések is a PC re töltöttem és onnan tettem át a GPS re.
Most is ezt akartam és valójában elszállt az egész térképem a GPS ről.
Másodszorra sikeres volt a letöltés , minden rendben.
A PCre is jó lenne rátenni. (Próbáljam meg harmadszor is?)
Az útjaimat PC-n tervezem meg és onnan teszem át a GPS-re
Bocsánat a részletes leírásért
Üdvözlettel: Váczi Ferenc
Kedves Ferenc! Mármint a teljes Európa térképet? Ilyenről még nem hallottam. A turistautak.hu térképeiről tudom, hogy lehet:
https://navigyurci.hu/2010/07/31/turistautak-terkep-egy-garmin-nuvin-igen-lehetseges/
Üdv:
Gyurci
Üdv kaptam franci orszagbol egy gpst es le van kodolva hogyan tudnam feltorni a kodot vagy lecserelni!
@ szejke lorand Szia, milyen típus?
Van egy Garmin nüvi 250W készülékem. Vettem hozzá Lifetime Európa kártyát. Rá lett telepítve. Németországba mentem, és nem a rövidebbik úton vitt, hanem az M7-esen Szlovéniába, úgy fel Ausztriába. Ha a rövidebb idő van beállítva akkor is ugyan erre visz.Hazafelé meg Szlovákiába visz el, úgy Budapest és Szolnok. Letöltöttem a térkép frissítést, de ugyanazon az útvonalon visz.Milyen térképet kellene letöltenem ahhoz, hogy jó legyen az útvonal.
@ Hudácskó József Szia, tegnap kipróbáltam egy Budapest-München tervezést egy Garmin készüléken, de az bizony az M7-es autópályán tervezett Bécs felé.
https://navigyurci.hu/wp-content/uploads/2012/10/garmin_terv.jpg
Nem lehet, hogy mondjuk járműnek a teherautó van beállítva? Nem tudom van-e ilyen lehetőség a 250w-ben, de egy időben a Navteq alapú teherautós térkép ugyanezt a hibát mutatta.
Kedves Uram nekem van egy Garmin Nüvi 250w navigáciom, és szeretném az interneten keresztül frissiteni, és ebben szeretném a segitségét kérni, hogy ezt a frissitést hol találom és hogyan tudnám frisiteni! Köszönöm a egitségét
@ Henrietta Ez a leírás talán hasznodra lesz:
https://navigyurci.hu/2010/09/28/garmin-nuvi-465t-terkepfrissites/
Ez pedig a MyGarmin oldala, ahol minden fontos infót megtalálsz:
https://my.garmin.com/maps/chooseDeviceType.htm?
Végső esetben pedig a Navigate Kft.-nél megcsinálják neked, némi térítés ellenében.
Tisztelt Uram! Van egy GARMIN nüvi265W tip. készülékem, amit szeretnék EURÓPA, folyamatos frissítésű térképpel használni.
Kérem szíves segítségét és javaslatát, hogy ezt mi módon tudnánk elérni.
Tisztelettel: KT
@ Tibor Erre találták ki a Garmin nüMaps Lifetime Európa kártyát. Bővebben információt itt talál:
http://www.garmin.hu/a-nuemaps-terkepfrissessegi-es-nuemap-lifetime-garancia
Kedves Uram! Van egy USA- ban vásárolt Garmin Nüvi 765 T márka nevü készülékem. Hogyan frissíthető? Köszi: Feri
@ Ferenc Kedves Ferenc! Válaszoltam az e-mailedre!