Nagy ritkán előfordul, hogy a nálam lévő GPS-t kihangosítóként is használnom kell. Ezért a párosítást. és a beállításokat előre megcsinálom, hogy amikor kell, már csak használni kelljen. Elég nehéz mellettem ez a dolog…
…lévén használok egy iPhone 3GS-t, egy Google Nexus One-t és egy Nokia 3230-at is felváltva. Az eddigi tapasztalataim szerint, a legkevesebb zűr az öreg Nokiával szokott lenni, míg a legtöbb a Nexus használatát megelőzően, illetve közben.
Az Active 50-et nagyon egyszerű párosítani, és akár több telefonra is emlékszik, az addig használtak közül. Mindig a sorban legfelsőhöz akar csatlakozni (a sorrendet mi is meg tudjuk változtatni). Az iPhone-t használom a legtöbbet, így a tesztelést azzal kezdtem. Pikk -pakk sikerült párosítani, a telefonkönyv is hamar átkerült, majd valamiért letettem a telefont és GPS-t is, és kikapcsoltam (on/off).
A következő bekapcsoláskor nem volt meg a telefonkönyv, és a többszöri bekapcsolás ellenére sem került elő. Mint utóbb kiderült, csak az újrapárosítás után “húzta fel” a készülék ismét, és akkor is csak a következő ki – bekapcsolásig tartott. A másik hiba amit találtam, hogy az SMS üzeneteket nem jelzi a készülék, az ikon is inaktív marad…
Pedig gondosan beállítottam az üzenetek felolvasása opciót, vezetés közben figyelemreméltó tulajdonság lett volna. Következő próbadarabunk a Nokia 3230 volt, ami öreg mint az országút, de mindennel működik. Így volt ez a Beckerrel is. Könnyen párosítható volt, a telefonkönyv is áttöltődött, sőt bekapcsolás után is megmaradt. Sajnos az SMS üzeneteket ebben a párosításban sem sikerült a készülékre megkapnom.
A harmadik, és egyben utolsó tesztalanyunk a Google Nexus One volt. Pontosan ugyanúgy működött minden, ahogy az iPhone esetében leírtam. Se telefonkönyv, se SMS. Bár az utóbbi tesztnél nem gyári ROM verziót, hanem a Cyanogen 7.1 bétáját használtam, de ezek a szoftverek általában jobbak mint az eredeti…
Az volt a legérdekesebb a dologban, hogy az iPhone ás a Nexus esetében, a menüben a Frissítés opció is inaktív maradt, míg a Nokia esetében akár többször is beolvasta a telefonkönyvet.
Összegzés: Jó kis vas, ám úgy veszem észre, hogy mintha a részletekre itt sem figyeltek volna igazán. Hiszen az SMS probléma nem most jelentkezik először…
Néhány fontosabb technikai adat a Becker Active 50-ről:
– Kijelző: 5″-os (12,7 cm) érintőkijelző
– Kijelző felbontása: 480×272
– GPS vevő: SIRF Star III GSC3TW
– Belső memória: 4 GB
– Bővíthető: Micro-SD (bis 32 GB, Class 6)
– Méret: 140 x 90 x 17 mm
– Bluetooth
– iGO primo 2.0 alap
– “aero look” Kézre eső lehetőségek, igényes kinézet
– Becker “BullsEye” (az un. asztal közepén (főmenü), egy 3D-s “lencse” alatt láthatjuk a térképen a helyzetünket.)
– Becker SituationScan (az útvonal elhagyása esetén nem akar akarattal visszavinni az eredeti útvonalra, hanem megpróbálja “kitalálni hogy miért hagytuk el azt, illetve megmutatja a körülöttünk lévő lehetőségeket)
Kapcsolódó cikkek:
https://navigyurci.hu/2011/10/08/becker-active-50-kicsomagolas/
https://navigyurci.hu/2011/10/06/becker-ready-50-es-becker-active-50-megerkezett/
https://navigyurci.hu/2011/09/04/videon-a-becker-active-50-es-a-becker-ready-50/
https://navigyurci.hu/2011/09/07/a-becker-active-50-es-a-becker-ready-50-ujdonsagai-reszletesebben/
https://navigyurci.hu/2011/08/26/intuitiv-navigacio-a-legujabb-igo-primo-2-0-navigacios-szoftverrel/
https://navigyurci.hu/2011/10/03/igo-primo-2-0-navigalas-kozben/
Hiánypótló írás, és az egyik vesszőparipámról szól. A bluetoothos készülékeket én is mindig végigpróbálgatom a környezetemben lévő különböző rendszerű telefonokkal, hogy tudják-e, amit ígérnek. Mert hiába van ott SMS, híváslista, telefonkönyv stb. gomb, ha a mai telefonok jó részével nem vagy nem úgy működnek, ahogy kéne.
Ami nagyon elgondolkodtató, hogy a legkevesebb problémám (=nulla) nekem is egy régi, de isten bizony minden tekintetben naprakész telefonnal, egy SonyEricsson W910i-vel szokott lenni. Az párosodik, átadja a híváslistát, a névjegyeket, kiküldi az sms-értesítést, sőt ha kell, modemként működik, és közben nem panaszkodik, nem fagy le, csak teszi a dolgát.
Az a benyomásom, hogy az újabb rendszereknél valahogy a fürdővízzel nem csak a szappant, hanem a gyereket is kiöntötték a tervezők: sok apró, de bosszantó probléma van a navik Bluetooth-funkciójával.
Az egyik legjobb mintadarab e tekintetben (is!) a Navigon 70 Premium Live volt.
@ Zsolto Gondolom Te még vagy 3 telefonnal kipróbálod. Kíváncsi leszek lesz-e egy, ami az SMS-t kezeli. Amúgy az tényleg érdekes, hogy a Bluetooth ezeréves technika, és még mindig csak bizonyos részei működnek megbízhatóan… Szinte el sem tudom képzelni, hogy ez véletlen lenne.
Vettem egy Active 50 kézüléket, amit szerettem volna kihangosítóként is használni, hamár “tudja”. Az egy dolog, hogy az Androidos Motorolámmal (Defy) a telefonkönyv hosszú karakterei kockákká változtak, továbbá totálisan néma az egész (sem én nem hallok, sem mások engem). Kölcsönkértem egy Nokia E52-t, amit “ellvileg is támogat”. Az sms-ek nem töltődnek át, csak a kártyán lévő névjegyzéket tölti át, ami ugye nem lehet hosszú név…. Próbáltam Nokia 6230i-t. Ott csak egy probléma van: Hívásnál a számomat nem küldeni el, akárhogy van beállítva. Érdekes, az a többi kettőnél sikerült.
Mindezeken kívül Már csak egy HATALMAS probléma van: Nagyon halk (8 éves Audi A4-ben). Ha pedig felveszem a hangerőt 60-70%-ra, akkor visszhangos.
A készülék ezen része hatalmas csalódás volt. :-(
Ezelőtt Nokia 500 PNA-m volt, azon tökéletesen működött a kihangosítás, pedig 4 éves készülék. Véleményem szerint túlbonyolították…
@ Imiii Igen, tudom. Pont az Androidos készülékek az a csoport, ahol biztosan nem hagytam volna ki egy próbát a vásárlás előtt. Rengeteg gyártó, sokféle Android variáns, és a Motorola amúgy is kemény dió. Én használtam iPhone 3GS szoftverrel, az eredeti szoftverrel rendszeresen szétbontott, a következő frissítés óta már jó. Ezeket (navigáció) leginkább a “hagyományos” mobiltelefonokra optimalizálják mert régen ezek fogytak jobban), van a családban egy Ericcson J10i azon még az SMS üzeneteket is felolvassa az Active 50…
A hangja az iPhone esetében nem volt rossz, a Nexus One kapcsolódásakor viszont recsegett. Egyszóval a konklúzió, ha nincs más lehetőségem, mondjuk otthon hagytam a kedvenc Plantronics headsetemet, akkor alternatív megoldásnak jó. De napi használatra biztosan nem adnék plusz pénzt ezért a funkcióért.
Amúgy a hangerőt a Beállítások/Telefon menüben külön is tudod állítani. És végül igen, a TomTom GO950-en nekem sem volt túl sok macerám, egyszerűen csak használtam, de szerintem egyik sem ideális megoldás.