Szinte az összes android platformra tervezett navigációs programot kipróbáltam már, de egyik sem volt olyan, amiről elmondhattam volna, hogy kiemelkedően jobb a többinél. Ez így volt egészen addig, míg meg nem láttam a marketen a Sygic GPS Navigation nevét…
Sygic. Oké, navin próbáltam már, de ott ennél vannak jobb szoftverek. Persze azért felkeltette az érdeklődésemet. Fel is pakoltam a telefonomra az appot. Már az elején felfedezni véltem egy pozitívumot. A Sygic-kal két alkalmazás települt a telefonomra: maga a Sygic és emellé egy külön programot képez a Sygic Downloader, amivel bármikor bővíthetjük meglévő térképarzenálunkat.
Ebbe a downloaderbe belépve először kiválaszthatjuk a kontinenst, majd azon belül az országokat, amelyeket le szeretnénk tölteni. Fontos megjegyezni, hogy ezt kizárólag wifi-n keresztül lehet használni.
De nem is akarlak ilyen dolgokkal untatni benneteket, nézzük magát a programot! Bekapcsoláskor egy kis ideig a Sygic felirattal kel farkasszemet néznünk, majd jönnek az alapvető beállítások: nyelv, hangutasítások nyelve, távolsági egység, stb…
Ez egy offline navigációra képes program, emellett viszont nagyban épít az online lehetőségekre, mint például a „Közlekedés valós időben, üzenetváltás vagy közösség”. Ezért következő lépésként az e-mail fiókunkat, majd a licenszfeltételeket kell elfogadni.
Mikor végigrágtuk magunk az összes megjelenő üzeneten, meg egyéb dolgokon, meglátjuk a program valódi arcát, elénk tárul szép hazánk időjárási viszonyait jelző piktogramokkal ellátott térképe.
Egyébként ez egy TeleAtlasz térkép. Itt van róla néhány kép.
Ezen, ha van internetelérés, képek is megjelennek az adott helyről.
Egy gondolatot megér az is, hogy a térképen dualtouch-csal is tudunk zoom-olni (mint pl. egy képen), ami szintén kényelmesebbé teszi a programot. Ezenkívül, ha két ujjunkat párhuzamosan lefele/felfele húzzuk a térképen, akkor a nézőpont szögét tudjuk állítani.
A beállítási lehetőségek igen bőségesek, ilyen szempontból is teljesen jól van megtervezve a program.
Innen kiemelném a Menü/Beállítások/Hardverbeállítások/GPS műholdak menüpontot, ahol részletes információt kapunk saját pozíciónkról, de ami felkeltette a figyelmemet, az a GPS műholdak megjelenítése. Láthatjuk, hány műholdat lát a készülék, milyen erős a jel, stb.. Ez nagyon tetszett, androidon még nem láttam ilyet navigációs szoftverben. (A képen azért nincs jel, mert beltérben készült)
És most nézzük egy kicsit tükörbe!
Igen, itt állunk a Parlament előtt sárgán és kockafejűen. De legalább mozog a lábunk, ha megyünk valahova (ez a gyalogos skin). Nos, ehhez hozzáfűzném, hogy olyan ”finomságokat” is beletett az app-be a Sygic, mint pl. ha nem haladunk, csak egyhelyben forgunk, az iránytű segítségével azt is érzékeli a szoft, és rögtön forog is a kis sárga emberünk.
A navigációról még nem beszéltem. Ezzel sincs semmi probléma. A-ból B-be könnyen eljutunk vele. Ésszerűen tervez, nem visz el oda, ahova nem szeretnénk menni. Esetleg a dinamikus sávasszisztenst érdemes megemlíteni. Bár ez nem nagy különlegesség, de nagyon hasznos funkció.
A sok pozitív dolog mellett sajnos meg kell említenem egy-két negatívumot is. Az egyik a házszám megadása. Lehet, hogy csak én vagyok a láma, de ez nekem nem volt teljesen egyértelmű, hogy hogyan is kell csinálni. Ugyanis egyrészt már az sem volt teljesen jó megoldás, hogy a cím megadásánál az ország, város, utca megadása után nincsen külön házszám menüpont, hanem miután beállítottuk az utcát, megjelenik a házszám választása. Eddig még nem lenne probléma, csak az baj, hogy itt nem láthatunk semmilyen mezőt, ahova be lehetne írni a számot egésze addig, míg spontán el nem kezdünk gépelni oda, ahol nincsen erre kijelölt hely, csupán a kereszteződések vannak felajánlva. Ha jól emlékszem a Use native keyboard felirat utáni pipát kell kivenni, by Gyurci)
A másik a támogatottság. Fontos tudni a szoftról, hogy csak azokon a készülékeken indul el, amelyikben van 3D gyorsítás.
Természetesen ezek nem olyan nagy problémák, ráadásul szerintem ezeket kompenzálják a fentebb felsoroltak, plusz a programnak egész ütős dizájnja van, ami még tökéletesebbé teszi.
Összességében el lehet mondani, hogy a Sygic GPS Navigation egy nagyon jó android-os offline navigációs program, sőt nekem legjobban ez nyerte el tetszésemet az ilyen app-ek közül.
A Sygic GPS Navigation market-es próbaverzióját itt, míg a teljes verziót pedig itt szerezhetitek be. A szoftver hivatalos magyar oldala itt található.
Végül hoztam Nektek néhány bemutató videót. (Ez még a régi Aura-verzió, de nem sokban különböznek.)
https://www.youtube.com/watch?v=x47hJy4tjDs&feature=relatedKapcsolódó cikkek:
https://navigyurci.hu/2010/03/04/sygic-aura-ez-valami-egeszen-mas/
https://navigyurci.hu/2011/10/09/sygic-gps-navigation-for-android-11-2/
https://navigyurci.hu/2011/08/24/megerkezett-a-sygic-gps-navigation-android/
https://navigyurci.hu/2012/01/23/sygic-gps-navigation-for-wince-ismerkedjunk-meg/
Klassz összefoglaló, köszi! Érdekes, hogy az androidos Sygic valóban sokkal színesebb-szagosabb, mint a PNA-kra kapható Drive 10-es verzió. Ez persze nem baj, hanem jó hír.
Mi a helyzet a TMC-vel? Ha van net, szerez valahonnan ilyen adatokat?
@ Zsolto A TMC előfizethető a sygic.com oldalán, de évi 10 euró, és utolsó információim szerint a saját felhasználók adatait használja. Tehát nem Trafficnav gyűjtés.
Hm, köszi az infót!
@ Zsolto Nagyon szívesen!
Nekem az lenne a kérdésem ,hogy milyen kocsid van mert nem láttam ,hogy meg moccant volna ,de a GPS ment XD na jó lesz nekem is :D
Varázsszőnyegen repült a táj felett :D
Nos a házszám megadásra van egy módszer csak nem egyszerű.
1.Navigálás céláll.
2.Cím vagy ép.
3.Ország/Város/Utca. kiválasztás
4.Nem kereszteződés hanem a legfelső “Bármi” kiválasztása után.
5.Nem az odahajtani hanem a “Mutassa a térképen” választása.
Ezután bejön a térkép a kijelölt utcával amit végig kell taperolni és akkor mutatja az aktuális számot.
6.Kis kék ablak érintése után választani az “Odahajtani” és kész.
Ugye milyen egyszerű? :-)
@ Pataki András
1. Navigálás célállomra
2. Cím vagy épület
3. Ország/Város/Utca kiválasztása
4. Házszám
Na igen csak a “4 Házszám” hiányzik.
És ha számot keresel nincs más választásod. :-(
@ Pataki András A hozzászólást úgy írtam hogy közben beállítottam egy címet…
Akkor a hiba nálam van. :-(
Nekem is ez van fent, sztem androidra kiváló!!!
Csak a igen a házszám funkció még bővülhetne egy kicsit. 4/5 a listán ;)
@ Gardoni Köszi, hogy megosztottad a véleményedet velünk. :)
A Garminomban több az adat, de néha alaposan körbejárat.
Nem bízom benne ezért mindig ellenőrzőm előre az utat.
A Sygic nekem nagyon tetszik, automatikusan jön a frissítés, nem úgy a Garminnál amivel évek óta vacakolni kell, túl van biztosítva frissítés.
Mostanában a Sygic-t használom.
@ Attila És a térképe hogy tetszik? Mik a tapasztalataid?
Nekem eddig a térkép belföldön igen durván jónak tűnik, vagy csak én járok olyan helyeken pont ahol nem hibás! Na de nyáron jön majd az igazi teszt Pécs-Velence és a Sygic a telómon! :D