Navigáció – GPS – Android! Bár amikor elindulok, még mindig az ablakba akasztható navigációt veszem elő automatikusan – de határozottan egyre többet használom a telefonos szoftvereket. A most megjelenő készülékek jelentős hányadában…
… egyre nagyobb a kijelző (és nem csak a felső kategóriára gondolok), egyre több a memória, és egyre jobbak a navigálási lehetőségek. A most bemutatni kívánt készülék messze nem a felső kategória, az ára alapján talán az alsó – középkategória tagja lehet. Nagyjából 60 ezer forint környékén megvásárolható, és ez már csak kevesebb lesz. A Xiaomi Redmi Note 7 bőségesen elég memóriával rendelkezik, akár a futtatható, akár pedig a tároló memóriát nézzük. Szinte számtalan program elfér a memóriájában, most éppen kilenc kilenc használatra kész navigációs szoftver bújik meg rajta (jellemzően Magyarország térképpel). A jó GPS vevőnek, és a 4G-s kapcsolatnak hála, az online verziók is problémamentesen futnak.
Pár szóban a hardver: 6,3 colos kijelző (1080×2340 pixel felbontással), 4 GB RAM, 128 GB háttértár, és Android 10 operációs rendszer fut rajta. A műholdak elérésében is jól állunk, a GPS és az A-GPS mellett a BeiDou és a GLONASS műholdjainak adatait is fel tudja használni a minél pontosabb navigációhoz.
A fenti adatok alapján számtalan GPS szoftver letölthető rá – legyen ez fizetős vagy akár ingyenes. Lássuk milyen navigációs programokat használok a Redmi Note 7-en:
Navigáció
– TomTom GPS Navigation (fizetős/offline)
– TomTom Amigo (ingyenes/online)
– Sygic GPS Navigation (fizetős)
– Magic Earth (ingyenes/offline/közösségi)
– Guru Maps (volt Galileo) (ingyenes és fizetős)
– Locus Maps (ingyenes és fizetős)
– Waze (online/közösségi)
– Google Maps (online/közösségi)
Kiegészítő alkalmazás
– GPS Státusz
– Budapest Menetrend
– Közút Figyelő
– Fuelio
Rengeteg okostelefon fordult meg a kezemben az évek folyamán, de ez az egyik legjobb az eddigiek közül. A nagy kijelző, és a hatalmas memória segítségével nem akadnak és fagynak le a programok, és több dolog is végezhető egyszerre. A számtalan ingyenes és fizetős alkalmazás között szinte mindenki megtalálhatja a kedvére valót, így bőven van lehetőség az igényeinket legjobban kiszolgáló alkalmazás kiválasztására…
Néhány technikai tudnivaló a Xiaomi Redmi Note 7 telefonról
– Op. rendszer: Android 9.0 (Pie), és frissíthető Android 10-re
– Chipset: Qualcomm SDM660 Snapdragon 660 (14 nm)
– Kijelző típusa: IPS LCD
– Kijelző mérete: 6,3″
– Felbontás: 1080 x 2340 pixel
– Védelem: Gorilla Glass5
– Memória: 4/128 GB
– GPS: A-GPS, GLONASS, BDS
– Hálózat: Wi-Fi, Bluetooth, Infra
– SIM: 2 db Nano SIM
– USB: Type-C 2.0
– Akku: Li-Po 4000 mAh, nem cserélhető
– Méretek: 159.2 x 75.2 x 8.1 mm
– Súly: 186 gr.
Ti milyen navigációs szoftvereket használtok az okostelefonotokon?
https://www.facebook.com/navigaljgyurcival
Juhúú, készülékbemutató a Navigyurcin, mint a régi szép időkben :)
Nagy királyság, hogy már a középkategóriás készülékek is röhögve kiszolgálják gyakorlatilag bárki igényeit.
A fizetős TomTommal én elakadtam, a 75 km ingyenes verziót nem kínálja, egyből fizettetni akar, pedig azt szívesen használnám, és sokszor még elég is lenne a 75 km.
A nyáron bringatúrák tervezéséhez sokat használtam a Locust, meg is vettem a Pro verziót, és letöltöttem rá a három ingyen térképet. Navigáltam is vele, de nem eleget ahhoz, hogy igazán kitanuljam — elképesztő sok funkciója van. Ami a legjobban megfogott benne, az az volt, hogy mutatja a földutakat, ösvényeket, és a rejtett látnivalókat is, amikről az autós naviknak fogalmuk sincs :)
Hát, majdnem. De szódával elmegy. :)
Igen, én is ezt akartam kihozni az egészből, hogy már nem nagyon érdemes a “ládafiában” féltve őrzött retró telefonokat használni. Amiket most lehet “aprópénzért” kapni azok sokkal többet tudnak, és több dolog is köddé vált az okostelefonok hátrányai közül. Ami talán még mindig megmaradt az a tartó.
Én valamelyik nap elővettem a jó kis 20 ezer forintos TomTom tartómat, hogy majd milyen jó lesz a Redmi Note 7-hez navigálni. Persze jól kiesett belőle, most tanakodhatok hogy csak a fólia, vagy a kijelző is elveszített egy darabot magából… Ezért még mindig a PNA-ra szavazok, mert ott mágneses tartóból még soha nem esett ki a navigáció…
A Locust csak a Garmin vekkerhez használom, iszonyú sokat tud – de egyszerűen zavar az a nagyon részletgazdag menü, így nem lett a kedvencem. Ha látni akarom a turistautakat arra én a Guru Maps-et használom, lényegesen egyszerűbb használni (nekem).
Egy jó tartót megtalálni sok kísérletezéssel járhat, és ha megvan, vigyázni kell rá, mert nagy kincs :)
A Gurut nem ismerem, de ránézek majd, és egyetértek, hogy a Locus elmebeteg sok mindent tud, zavarba ejtő a sok opciója. :)
És ha megtaláltad egy adott készülékhez, nem biztos hogy az újabb(ak)hoz is jó lesz. :)
A Guru Maps így talán ismerősen hangzik:
https://navigyurci.hu/2017/11/07/galileo-offline-maps-pro-for-android-hasznalat-kozben/