Tanácsot kérek

15 bejegyzés megtekintése - 286-300 / 364
  • Szerző
    Bejegyzés
    Adminisztrátor

Igen. Köszönöm szépen!

Mi köszönjük a beszámolódat, érdekes volt.

Felhasználó

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a kedvencek exportálásához WinCe alatt.
    iGO Primo v2.0 v9.6.2.209584

A lementet user.upoi file-t bemásoltam a save\profiles1 mappába.
    Más nincs a save mappába.

Új software „telepítéskor” a Térkép beállításoknál -> Hasznos helyek jelölése a térképen
    listában nem jelenik meg semmi.
    Egyebek -> Súgó -> Névjegy -> Egyebek -> Tartalom -> Hasznos Helyek -> Tartalom listában a térkép aktív.
    save\profiles1\poi_visiblities.txt generálódik.
    Több verzióval megnéztem.

Amennyiben a user.upoi file-t átkonvertálom user.kml formátumba és létre hozom, bemásolom a content\userdata\poi mappába akkor megjelennek a Hasznos helyek listában a kedvencek és a user.kml file.

Ha ugyanezen software verzió alatt működő másik készülékekről az user.upoi file-kat poi editorral vagy online a poi.ashus.net oldalon összerakom user.upoi-nak, a helyzet nem változik csak ha kml-be van berakva.

Ha jól tudom 8.3.xx felett a primo jobban preferálja a user-upoi.t
    Legközelebbi mentéskor megint konvertálni kell kml-be, hogy látható legyen?

Felhasználó

Kedves Gyurci!

Valószínűleg jobb lenne az 5″-os kijelző, viszont a Tomtom Start 25-ben nincs TMC, ha jól tudom.
    Köszönöm a válaszod!

Enikő

Adminisztrátor

Valószínűleg jobb lenne az 5″-os kijelző, viszont a Tomtom Start 25-ben nincs TMC, ha jól tudom.

Értem, nagyon szívesen.

Felhasználó

Sziasztok!
    Bocs az eltűnésért, de nyaraltunk. Az elmúlt hónapban volt módom több helyen is tesztelni a Here navigációt. Valóban jó választás volt. Hiba nélkül teljesített mindenhol (vidék, főváros). Néhol mutat más sebességhatárt mint az aktuális, (országúton 60 -at jelöl, holott 90 a megengedett, jellemzően kereszteződések köröl), de ezen kívül semmi hibát nem vét. Tud olyanokat, hogy pl.:Siófok Tesco, vagy amin még jobban meglepődtem Balatonföldvár Csutak bútor.
    Egyszóval köszönöm még egyszer a tanácsaitokat és ajánlom a felhasználóknak, a Here szoftvert.
    üdv Miklós

Adminisztrátor

Na, ez jó hír, köszi a visszajelzést, kedves Miklós! További szép nyarat kívánok :)
    Zsolto

Adminisztrátor

…Az elmúlt hónapban volt módom több helyen is tesztelni a Here navigációt. Valóban jó választás volt. Hiba nélkül teljesített mindenhol (vidék, főváros). Néhol mutat más sebességhatárt mint az aktuális, (országúton 60 -at jelöl, holott 90 a megengedett, jellemzően kereszteződések köröl), de ezen kívül semmi hibát nem vét. Tud olyanokat, hogy pl.:Siófok Tesco, vagy amin még jobban meglepődtem Balatonföldvár Csutak bútor.

Szia, köszönjük az értékes visszajelzésedet!
    Üdvözlettel,
    Gyurci

Felhasználó

Üdvözlök Mindenkit!

A történetem röviden a következő:

Kb. 1 hónapja kaptam az öcsémtől egy GPS készüléket (SLDZ-GPS) mivel az enyém (NAVON N490) tönkrement.
    A problémám ott kezdődött, hogy amikor megpróbáltam lefrissíteni, semmilyen módon nem tudtam megtenni (a Naviextras-on regisztrálva vagyok az előző készüléken keresztül), pedig IGO 8-as navigáció van az SD kártyán (tudom, hogy másként kell az ilyet frissíteni, mint a volt készülékemet).
    Sajnos, a kártyán lévő szoftver már nem a legújabb és sok új építésű utat nem ismer, arról nem beszélve, hogy többet tartózkodom külföldön, mint Magyarországon.
    A Toolbox nem ismeri fel sem a készüléket (igaz, a gyári csatlakozókábel már nincs meg, de van egy ugyanolyan csatlakozóvéggel ellátott kábelem, amivel csatlakoztattam a szám.gépemhez) és az SD kártyát sem.
    Az előző hozzászólások egyikében olvastam, hogy talán a License fájl nem jó, vagy sérült..!
    Ha ez így van, akkor mit tudok tenni a továbbiakban? Eredeti IGO 8-as szoftver mentésével nem rendelkezem, lévén a készüléket használtan kaptam és az öcskös is használtan vette.
    Hogyan tudnám lefrissíteni, vagy letölteni a legújabb (ha nem is a legújabb de egy használható licensel rendelkező IGO 8-as fájlt?
    Vagy.. nem maradt más lehetőségem, vásároljak egy vadi új IGO 8-as navigációs szoftvert?
    Esetleg dobjam ki az amúgy még kiválóan működő készüléket és vegyek egy másikat?

Valami ötlet..?
    A használható válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)

Adminisztrátor

Kb. 1 hónapja kaptam az öcsémtől egy GPS készüléket (SLDZ-GPS) mivel az enyém (NAVON N490) tönkrement.
    A problémám ott kezdődött, hogy amikor megpróbáltam lefrissíteni, semmilyen módon nem tudtam megtenni (a Naviextras-on regisztrálva vagyok az előző készüléken keresztül), pedig IGO 8-as navigáció van az SD kártyán (tudom, hogy másként kell az ilyet frissíteni, mint a volt készülékemet).

Szia!

Valószínűleg azért nem ismeri fel a készülékedet a Naviextras Toolbox, mert a készüléked nem támogatott (a gyártó nem vásárolt frissítéseket a készülékhez):

https://www.naviextras.com/shop/portal/devicessupport

Ezért jogtiszta iGO frissítést nem fogsz rá találni, az egyéb megoldásokban sajnos nem tudunk neked segíteni. Kidobnod biztosan nem kell, esetleg felteheted a egy használtcikket áruló oldalra, és ha a lehetőséged megengedi, akkor érdemes egy élettartam térkép frissítéssel “felszerelt” új készüléket vásárolni (iGO8 szoftvert már néhány éve nem kapsz külön).

“iGO után is van élet jeligére”

De ez is lehet egy megoldás:

http://sygic.hu/hu/sygic_gps_navigation_pna

Üdvözlettel,
    Gyurci

Felhasználó

Üdv. mindenkinek!
    Van egy Wayteq x980bt készülékem és nem tudom honnan tudnák letölteni egy jól működő, stabil Sygic navigációt és térképeket hozza?
    Ha valaki tud megkérem segitsen!
    Köszönöm!

Felhasználó

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni,hogy milyen navigációt használjak Ausztriában,Németországban ,ami legpontosabban mutatja a dugókat,útlezárásokat,pálya-ill útfelújításokat …stb.Az elkerülő útra javaslatot tesz(mint pl.Mo-n az egérút)
    ios8-at használok telefonból,de szívesen megveszek más navit ,csak tudjam,hogy mi az,ami erre a legalkalmasabb.
    köszönöm,ha Valaki tud segíteni!

Felhasználó

Üdv. mindenkinek!
    Van egy Wayteq x980bt készülékem és nem tudom honnan tudnák letölteni egy jól működő, stabil Sygic navigációt és térképeket hozza?
    Ha valaki tud megkérem segitsen!
    Köszönöm!

Valaki tudna segiteni? Összekerestem mindent, de csak androidos van mindenütt!

Adminisztrátor

Van egy Wayteq x980bt készülékem és nem tudom honnan tudnák letölteni egy jól működő, stabil Sygic navigációt és térképeket hozza? Ha valaki tud megkérem segitsen!

Valaki tudna segiteni? Összekerestem mindent, de csak androidos van mindenütt!

Kedves Áron!

Parancsolj: http://www.newteq.eu/gps-navigacio/sygic-gps-navigation-3d-wince-eu-dobozos-reszletek

Üdvözlettel,
    Gyurci

Adminisztrátor

…milyen navigációt használjak Ausztriában, Németországban, ami legpontosabban mutatja a dugókat,útlezárásokat, pálya-ill útfelújításokat …stb. Az elkerülő útra javaslatot tesz(mint pl.Mo-n az egérút)

Kedves e31!

Erre jó lehet, egy olyan TomTom készülék, ami a TomTom Live Traffic szolgáltatást használni képes. Ezek kétféle megoldással kaphatóak, az olcsóbbikat a saját okostelefonod internetén keresztül (van roaming díj), míg a másikat beépített SIM kártyával használod (utóbbi esetében többnyire nincs roaming díj, de a régebbi készülékek esetében előfizetési díj lehetséges).

Előbbiek 70 ezer forint magasságától (TomTom GO 500), míg utóbbiak 90 ezer forint magasságában kaphatóak (TomTom GO 5000): https://navigyurci.hu/2015/04/13/tomtom-live-traffic-mi-kell-hozza/

Üdvözlettel,
    Gyurci

Adminisztrátor

Szia!
    Megoldás lehet még a TomTom Go szoftver is, amiből Androidon a legújabb, csilivili változat kapható, évi 6000 Ft-os licencdíjért. Legutóbb úgy láttam, az iOS változata még nem ez a legfrissebb. Ha veszel 20e Ft-ért egy középkategóriás, normális droidos telefont, és telepíted rá ezt a TomTomot, nagyjából ugyanott vagy. Arra vigyázz, hogy a készüléket a nyáron a szellőzőrács elé tedd, hogy ne süljön meg — a telefonok nem szeretik a szélvédőn aszalódást.
    Ennél a megoldásnál is szükséged lesz mobilnetre sajnos, szóval ha sokat járkálsz Ausztriában és Németországban, akkor vagy érdemes beszerezni egy ottani feltöltőkártyát valami mobilnettel, vagy itthon kell vásárolnod valamilyen adatroaming-csomagot. Ez nem lesz olcsó, ezért hosszú távon lehet, hogy a beépített SIM-kártyás TomTom navival jársz jobban, amit Gyurci ajánlott fentebb.
    Üdv:
    Zsolto

15 bejegyzés megtekintése - 286-300 / 364
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás