Tanácsot kérek

15 bejegyzés megtekintése - 271-285 / 364
  • Szerző
    Bejegyzés
    Felhasználó

Szia Zsolto!
    Nagyon köszönöm a gyors válaszodat! Még arra is emlékeztem, hogy te írtál a Nokiás navigálásról, de sehogy sem akadtam a bejegyzés nyomára.
    Közben keresgéltem és a Lumia 925-ös fantasztikus írásodat elolvastam, nagyon jól érthetően, összeszedetten, képekkel alátámasztva írtad meg a cikket. Gratulálok és köszönöm. Épp most akadtam az általad belinkelt cikkre, de még nem rágtam át magam rajta.
    Köszönöm a technikai trükköket is. Alkalmazni fogom.
    üdv Miklós

Adminisztrátor

Kedves Miklós,
    köszönöm a kedves szavakat, örülök, hogy tudtam, tudtunk segíteni :)
    Ha a Navigyurci főoldalán lévő keresőbe írod be, amit keresel, biztosan megtalálsz mindent — ezek a cikkek nem a Fórumban, hanem a főoldalon vannak, talán azért nem találtad meg őket olyan könnyen. Mindegyik után van tipp is a további, kapcsolódó cikkekkel — el lehet tölteni pár órát a
    böngészésükkel ;)

https://navigyurci.hu/?s=lumia+925

Üdv:
    Zsolto

Adminisztrátor

Ha a Navigyurci főoldalán lévő keresőbe írod be, amit keresel, biztosan megtalálsz mindent — ezek a cikkek nem a Fórumban, hanem a főoldalon vannak, talán azért nem találtad meg őket olyan könnyen. Mindegyik után van tipp is a további, kapcsolódó cikkekkel — el lehet tölteni pár órát a böngészésükkel ;)

Sziasztok!

Köszönöm az éjszakai “baglyoskodást”, és itt találtok infót a fórum keresési lehetőségeiről:
    https://navigyurci.hu/forums/topic/kereses-a-forumban/

Üdv,
    Gyurci

Felhasználó

Nincs mit, köszönnöd így sikerült a tegnapi este. Inkább én köszönöm a segítő szavakat. Ahogy nézem a mai is hasonló lesz, legalább is a sokáig föntlét.
    Kicsit eltűntem napközben, de az ok szívderítő. Vásároltam egy Microsoft Lumia 532-es készüléket, és ismerkedési estet tartottam, pontosabban tartok vele. A navigálást már beállítottam (fiók létrehozás, térképek letöltése stb…), most a többi dolgon finomítgatok.
    Végül is nem a használt 620-ast vettem, mert az 532 újonnan háromezer forinttal volt csak több, így inkább az újra szavaztam.
    Holnap az úton is ismerkedni fogunk egy Pécs-Balatonboglár-Pécs szakaszon.
    Szép estét mindenkinek.
    üdv Miklós

Adminisztrátor

Na, ez nagyon izgalmas, jó lenne, ha majd leírnád a tapasztalataidat :) Gratulálok az új készülékhez, és remélem, beváltja a hozzá fűzött reményeket! Úgy látom, jó döntést hoztál, az 532 több ponton is combosabb, mint a 620.
    Üdv:
    Zsolto

Felhasználó

Szívesen megírom csak nem tudom, hogy tudok-e még újat mondani nektek ezekben a témákban. Este tíz körül tervezem a hazaérkezést, így valószínűbb a szombati jelentkezésem.
    üdv Miklós

Adminisztrátor

Hogyne tudnál, a saját tapasztalataid mindenképpen újdonságnak számítanak majd :) Ráérsz, de azért várjuk a híreket :)
    Üdv, jó utat, jó navigálást:
    Zsolto

Felhasználó

O.K. Köszönöm!

Adminisztrátor

Szívesen megírom csak nem tudom, hogy tudok-e még újat mondani nektek ezekben a témákban. Este tíz körül tervezem a hazaérkezést, így valószínűbb a szombati jelentkezésem.

Szia!

Biztosan tudsz! Mindenkinek más szempontok a fontosak, tehát egy újabb nézőpont alapján ismerjük meg a készüléket és a hozzá tartozó navigációt.

Üdv,
    Gyurci

Felhasználó

Sziasztok!

Nos megtörtént az első navigálás a Lumia 532-sel.

Az első nagy örömöm, hogy újratervezésnél nem szól egy szót sem, nem mondogatja, hogy újratervezés. Ez nagyon tetszik. K.B. 50 méter alatt mutatja az új lehetőséget. Ez nem tudom, hogy milyen eredménynek számít, de mintha az igó sem tudta volna gyorsabban. Pontosan mutatott mindent útközben, ha nem arra mentem amerre eltervezte az utat, akkor egy darabig próbált rábeszélni, hogy menjek már arra aztán rájött, hogy én másként döntöttem. A második nagy meglepetés már Balatonlellénél volt.

gabill_map

Amit eddig használtam, próbáltam navigációs programokat azok igaz, leginkább hekkelt igók voltak, de a fönti térképen látható kék útvonalat nem tervezték, hanem bevittek a körforgalomba és onnan a 7-es úton tovább. Ezt a rövidebb utat 5-6 éve egy helybéli embertől tudtam meg, s nagyon megtetszett mert csúcsszezonban jól kikerülhető a 7-es úton feltorlódott forgalom. Ez a navigációs eszköz meg erre vitt :-)

Nagyon jó volt használni, jó, hogy beállítható a gyorshajtás figyelmeztetés, kipróbáltam az elérhető hangokat is, de nekem a női elég harsányan beszélt így maradok a férfi hangnál. Ha már itt tartunk, nagyon jó hangosan navigál olyannyira, hogy k.b. fél hangerőre le kellett venni a hangját a telefonnak, hogy ne legyen zavaró beszélgetés, alvás közben amikor megszólal.

Hogy mondjak negatívumot is ne csak dicsérjem, van egy két hely ahol nem jól mutatta a sebesség korlátozásokat pl.: Pécsen belül van egy útszakasz ahol k.b. fél éve 40 km-es korlátozás van, na itt még 50 km utat. Viszont egy másik helyen 30 km-es tábla van, szintén fél éve ott jól mutatja.

Összegezve, egyenlőre úgy tűnik, hogy jó választás volt arra a célra amire nekem kell.
    Kedden megyek Bp-re az lesz a következő ankét.

üdv Miklós

Felhasználó

A képpel csak nem bírok, bocsánat a bénázásért. Ebben is segítséget kérnék, hogy miként is kell.
    Köszönöm!
    üdv Miklós

Adminisztrátor

A képpel csak nem bírok, bocsánat a bénázásért. Ebben is segítséget kérnék, hogy miként is kell.

Szia, így jó lesz?
    Üdv,
    Gyurci

Felhasználó

Kedves Gyurci!

GPS-t szeretnék vásárolni, de már kissé elbizonytalanodtam, pedig a hétvégén szeretném megrendelni, mert jövő vasárnap szükségem lenne rá.
    Főképp Magyarországon belül használnám. Szeretném, ha rendelkezne élettartamra szóló térképfrissítéssel, TMC-vel, sávasszisztenssel. A kihangosító sem lenne hátrány, de ez nem elsődleges. Annak is örülnék, ha nem lenne nehezen kezelhető.
    Ezeket néztem:
    1. Mio Spirit 4970
    2. Tomtom Start 40
    A Mio Spirit-ről nem nagyon találok véleményt, vagy tesztet. Ennyire rossz lenne ez a készülék?
    A Tomtom-ról az egyik oldalon azt írják, hogy rendelkezik TMC-vel, egy másikon nincs felsorolva a leírásában. Szóval van benne, vagy nincs?
    Egy ismerősöm azt mondta, hogy a Tomtom-ot nehéz kezelni. Ez mennyire igaz?
    Valamiért a Mio Spirit egy kicsit szimpatikusabb, de elbizonytalanít, hogy nem találok róla semmilyen tesztet vagy videót. Régebbi típusok videóinál nem tetszett, hogy kissé furán beszélt magyarul. Nem tudom, hogy ez ennél a típusnál is így van-e, vagy már javítottak rajta?
    Egy régebbi cikkben Zsolto pozitívan írt a Mio Spirit 687-ről, viszont a 6900-ról olvastam néhány rossz véleményt.
    Magyarországi sebességmérő kamera adatbázis van-e valamelyikben?
    A Tomtom-nál tetszik az IQ Routes, a Mio-nál a Smartroutes is valami hasonló lehet?
    Elnézést a sok kérdésért, de még nem volt ilyen készülékem, csak a telefon gps alkalmazását használtam, de az eléggé leszívja az akkumulátorát, így szeretnék egy céleszközt helyette.

Előre is köszönöm a válaszod!
    Enikő

Felhasználó

Igen. Köszönöm szépen!

Adminisztrátor

GPS-t szeretnék vásárolni, de már kissé elbizonytalanodtam, pedig a hétvégén szeretném megrendelni, mert jövő vasárnap szükségem lenne rá. Főképp Magyarországon belül használnám. Szeretném, ha rendelkezne élettartamra szóló térképfrissítéssel, TMC-vel, sávasszisztenssel. A kihangosító sem lenne hátrány, de ez nem elsődleges. Annak is örülnék, ha nem lenne nehezen kezelhető.

Ezeket néztem:
    1. Mio Spirit 4970
    2. Tomtom Start 40

A Mio Spirit-ről nem nagyon találok véleményt, vagy tesztet. Ennyire rossz lenne ez a készülék? A Tomtom-ról az egyik oldalon azt írják, hogy rendelkezik TMC-vel, egy másikon nincs felsorolva a leírásában. Szóval van benne, vagy nincs? Egy ismerősöm azt mondta, hogy a Tomtom-ot nehéz kezelni. Ez mennyire igaz?

Valamiért a Mio Spirit egy kicsit szimpatikusabb, de elbizonytalanít, hogy nem találok róla semmilyen tesztet vagy videót. Régebbi típusok videóinál nem tetszett, hogy kissé furán beszélt magyarul. Nem tudom, hogy ez ennél a típusnál is így van-e, vagy már javítottak rajta?

Egy régebbi cikkben Zsolto pozitívan írt a Mio Spirit 687-ről, viszont a 6900-ról olvastam néhány rossz véleményt. Magyarországi sebességmérő kamera adatbázis van-e valamelyikben? A Tomtom-nál tetszik az IQ Routes, a Mio-nál a Smartroutes is valami hasonló lehet?

Elnézést a sok kérdésért, de még nem volt ilyen készülékem, csak a telefon gps alkalmazását használtam, de az eléggé leszívja az akkumulátorát, így szeretnék egy céleszközt helyette.

Szia Enikő!

A TomTom jó választás, ám az 5″-os kijelzőn (Start 25) érdemes elgondolkozni. A TomTom az egyik legegyszerűbben kezelhető GPS, szerintem nem fog gondot okozni. Vannak rajta sebességmérő kamerák is, de csak egyszeri frissítés ingyenes, a többiért már fizetni kell.

Üdvözlettel,
    Gyurci

15 bejegyzés megtekintése - 271-285 / 364
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás