Carminat TomTom (Renault beépített navi)

Kezdőlap Fórumok TomTom Carminat TomTom (Renault beépített navi)

15 bejegyzés megtekintése - 46-60 / 305
  • Szerző
    Bejegyzés
    Felhasználó

Voltam a Renault-nál. A “megnézzük az autót” azt jelentette, hogy az eladótérben a műszaki igazgatóval beszélgettem (addig a Laguna az ügyfélparkolóban pihent). Elárulta, hogy nem csak Én küzdök a TMC-vel, sőt egyenesen mindenki, akinek ez a remek beépített navigációja van. Gőzük sincs, mi a hiba oka, a Tomtom-tól várják a megoldást, ezt a részt Ők fejlesztették.

A Tomtom-nak írtam mailt, itt a válaszuk:

“Tárgy
    TMC mikor fog működni a Renault Lagunámban?

Vitaszál
     Válasz (Reka-Katalin K. (HU))07/30/2010 09:26 de.
    Kedves Ubikingdom Úr,

Köszönjük, hogy a TomTom Ügyfélszolgálatát választotta.
    Az ön kérdésének referencia száma: 100722-010334

Pillanatnyilag kihívására nem tudunk megoldással szolgálni. A kérését/kérdését továbbítottam a technikai osztály felé.

Remélhetőleg hamarosan válasszal fogunk rendelkezni, ezért megkérném, legyen türelemmel, míg megtaláljuk a megoldást.

Tisztelettel,

TomTom Ügyfélszolgálata

Vevő (Ubikingdom)07/22/2010 02:16 du.
    2010. május közepén vásároltam Renault Lagunámat.
    Az azóta eltelt időben az országban sokfelé jártam, de TMC információt a beépített navigáció SOHA, SEHOL NEM FOGOTT.
    Úgy 1 hónapja az ügyfélszolgálaton megerősítették, hogy tudnak a problémáról, de a megoldás időpontjáról nem tudtak tájékoztatást adni.
    Időközben vásároltam egy teljes EU térképet is – sajnos TMC ezzel sincs.
    Vajon mikor lesz olyan a beépített Renault navigációm, amilyennek a TomTom honlapján a mai napig is hirdeti – azaz TMC képes?
    S miért nincs pár sor az idelátogató Renault tulajdonosoknak, hogyne kínlódjanak hiába, ismert a probléma, hamarosan (?) megoldják?
    Érdeklődve várom válaszuk.

Üdvözlettel, Ubikingdom

Kérdés hivatkozási száma:100722-010334

1. termékszint: Beépitett autós navigáció
    2. termékszint: Carminat TomTom
    1. kategóriaszint: Technikai támogatás
    Létrehozási dátum: 07/22/2010 02:16 du.
    Utolsó frissítés: 07/30/2010 09:26 de.
    Állapot: Várakozó

Ahogy látjuk, mindenki tud a problémáról, de néhány őrültet kivéve nem nagyon zavar senkit…

Kíváncsian várom az augusztus közepi németországi utamat…

Felhasználó

Lejárt a térképfrissítési opcióm. Az 1 éves frissítést kell(ene) megvennem, amit a Tomtom a honlapján kínál?

Valahol olvastam arról, hogy készülőben van egy “örök” frissítési lehetőség – ami adott felhasználónak a termék élettartamára nyújt frissítési lehetőséget (ilyen van pl. Garmin-ra is), Nincs valakinek infoja erről?

Felhasználó

Ubikingdom Mondta:

……….Pillanatnyilag kihívására nem tudunk megoldással szolgálni. A kérését/kérdését továbbítottam a technikai osztály felé.

Remélhetőleg hamarosan válasszal fogunk rendelkezni, ezért megkérném, legyen türelemmel, míg megtaláljuk a megoldást.

Képtelen vagyok itt formázni, látom, hogy a beírásom is az Ubikingdom mondta részre fog kerülni…na mindegy. (Legalább is most úgy néz ki)

Szóval: Ez az egész eset nagyon szomorú.

Mióta is nem tudják megoldani a TMC poblémát? Tényleg nem tudom, de Ti biztosan.

Idézet a wikipédiáról:

“Magyarországon a TMC szolgáltatás Budapesten 2008. augusztus 1-jétől kezdett működni, országosan augusztus 20-ától, a felhasználók számára ingyenesen. A Magyar Rádió
    a TMC szolgáltatásban adattovábbítóként vesz részt, a további
    feladatokat a TrafficNav Kft. (információszolgáltató) és a Navi-Gate
    Kft. végzi.”

Mikor is fejlesztették ki a Carminatot? Tesztelték is vajon? Találtak hibákat?

A TMC szolgáltatás ingyenes….naná.

A Magyar Rádió, a TrafficNav Kft és a Navi-Gate Kft. minden bizonnyal nem nonprofit szervezet.:) Ha netán az lenne, a működési költségeket akkor is elő kellene teremteni.

Feltételezésem szerint a GPS gyártók, a térkép készítők, vagy akárki, akitől a készüléket és a térképet vesszük valószínűleg keményen kell hogy helyezze a pénzt valahova ezért, ahonnan az említett 3 cég hozzá is jut ehhez.

Ezt az összeget pedig minden bizonnyal a készülék árába, a térképek és frissítések árába be is építik….kvázi keményen megfizetjük.

Mit is vásároltunk a Carminat készülékünkbe? Hát a semmit.

Azt szokták mondani nagyon ügyes aki sivatagban homokot tud eladni. Ez annál jobb. A semmit is el tudják nekünk adni.:)

Igen, egyet értek veled. Tényleg jó lenne jelezni a weboldalon, hogy ez a funkció jelenleg műszaki (vagy akármilyen) okokból nem üzemel, de……)

Jelzem akkor is megvennék (akkor is megfizetnék ezt a szolgáltatását…ami ugyan nem korrekt,de lehet, hogy x idő múlva működni fog, ezért megérteném ha benne foglaltatik az árban), de nem érne senkit csalódás.

Akár levelet is lehetne írni a már meglévő felhasználóknak. (Ezt a Renault-on keresztül meg lehetne oldani) Nem gondolom, hogy olyan sok Carminatos ügyfél lenne jelen pillanatban, hogy ezt ne lehetne megtenni. (Az is lehet, hogy pont ezen oknál fogva nem foglalkoznak vele)

Mindettől függetlenül (sajnos) még nem tudom, hogy mekkora gyakorlati jelentősége van a TMC-nek.

Szép napot Nektek!

Felhasználó

Sziasztok!

Tegnap az M1-en a komáromi leágazásig jártam. Az M1-en nem, de az M1-től délre eső részen (13-as út, Nagyigmánd-Kocs- Szákszend háromszögben) kizöldült  kétszer is a TMC. (Más nem történt, csak a zöld kör megjelent) Az M1-re visszatérve semmi.

Most akkor rossz a TMC vagy nem rossz?!

Ha nem, akkor mi a rossz mindenhol máshol?

Ahol a madár sem jár olyan helyeken a dombok között van jel, Bp-en és nagyvárosokban ….stb. pedig nincs?

Lehet, hogy a szélgenerátorok adnak TMC jelet?:)

Azt nem is feltételezem, hogy valamelyik osztrák rádió által küldött jelet érzékeli, mert azt az M1-en is kellene.

@Gyurci: Azt mondtad, hogy Gyulától majdnem Bp-ig sem találja. Az lehet tudni, hogy miért nem? Ki, vagy mi a hunyó?

(Megjegyzem, nekem Bp-en sem találja)

Ezidáig kizárólag az ország nyugati tájékához közeli részen, de nem forgalmas helyeken láttam bezöldülni. (Korábban, mint már említettem a 81-es úton Mezőörs környékén – ez nincs messze a másik említett résztől.)

Az említett megjegyzésed a Carminatra érvényes, vagy bármelyik TomTom-ra, netán bármelyik navigációs berendezésre?

Csak az a furcsa nekem, hogy az általam említett helyeken miért látja a jelet?

Adminisztrátor

@ ficko Érdekes kérdés, hogy miért nem találnak a készülékek olyan helyen is tmc jelet, ahol amúgy van. Azokon a helyeken, ahol elérhető az MR2, ott manuális beállítások mellett általában “fogható” a tmc (gondolom ahhoz, hogy az automatikus keresés megálljon, kellene egy jel). Ehhez segítséget itt találsz:

/2010/04/19/tmc-frekvencia-terkep-utazoknak/

De sajnos a Carmitra ez nem lesz megoldás…

Felhasználó

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot.

Mi is most vettünk egy Renault-t beépített Carminat Tomtom-mal, és nem működik a TMC ugyanúgy ahogy nektek. Ma frissítettem, persze így sem működik.

Egy barátommal beszélgettem erről ma, neki más típusú kocsija van, azt nem tudom hogy Tomtom-e benne a navigáció, de azt mondta hogy idáig, mióta megvan a kocsi (másfél éve) alig 1-2x látta felvillanni a TMC-t, akkor is csak Pesten valamerre (vidéki megyeszékhelyen lakunk).

Én is megpróbáltam kézzel beállítani az MR2-t mint TMC forrást, de egy idő után kiírta hogy ott nem talált semmit és folytatja az automatikus keresést. Azt hiszem én is megkeresem az ügyfélszolgálatukat, bár egy kicsit elbizonytalanít, hogy ahogy látom az első ezzel kapcsolatos beírás áprilisi, most meg augusztus van, hát szerintem ebből nem lesz semmi, de ne legyen igazam.

Ha van valami fejlemény beírom.

Attila

Adminisztrátor

attila7575 Szia. Üdv a listán. Ha jól működik a TomTom TMC, akár 200-250 eseményt is láthatsz, a bekapcsolás után néhány perccel. Ha van új infód, és megosztod velünk, köszönjük.

Adminisztrátor

Sajnos rossz hírem van:

korábban írtam, hogy a Carminatom Dél-Franciaországban tökéletesen működött, hazatérve időnként megjelenik (igazából nagyon ritkán) a zöld karika, eseménynek azonban se híre se hamva. Fro.-ban ilyenkor kiírta, hogy nincs incidens az útvonalon, vagy van és pontosan hol.

Most viszont semmi, csak a zöld karika és kiírja, hogy a forgalmi inf. friss, amit erősen kétlek.

Egyáltalán nem nyúltam a készülékhez. Kint működött, itthon nem, szerintem nem a készülékben van a hiba.

Felhasználó

Két hét múlva utazok, elvileg akkor talán többet tudok mondani, remélem bejön a TMC.

Ha nem, akkor addig rávárok, de utána megkeresem a Tomtomot.

Egyébként TMC-től eltekintve, ez a Tomtom navigáció eddig a legjobb, amit használtam, mind sebességre, mind kezelhetőségre. Szépségre viszont már láttam szebbet :)

Felhasználó

Kedves Carminat TomTom Tulajdonosok! Végre rászántam magam, hogy írok ebben a témában. 2009. július 20-án  vettem át az új renault járművemet az integrált navigációskészülékkel. A készüléken tökéletesen működött a TMC szolgáltatás mind Magyarország, mind Ausztria területén. November 20-án a TomTom home felajánlotta a legújabb applikációját a 8.840-ás, majd egy hét múlva a 8.841-es verziót. A telepítés elvégzése után a TMC vétel megszűnt. Akkor a 8.30-as térkép volt telepítve. A TomTom szerint ez a szoftver verzió a 8.40-es térkép verziótól támogatja a TMC szolgáltatást. A 8.40-es térkép telepítése után ugyanúgy nem működött, és azóta sem, kivéve azt amit már eddig is írtatok Győr környékén, és kb. Székesfehérvártól az országhatáron át Szlovéniában. Igaz ott is csak azt írta ki, hogy nincsenek incidensek az útvonalon és a zöld pötty világított, és ezek után nem biztos hogy jelent valamit. Eseményeket sehol nem jelzett. Szerintem a szoftververiót rontották el. Én november végén jeleztem a supportnak a hibát, bonyolult levelezés zajlott köztünk és megoldást nem találtak, a probléma válasz nélkül maradt.

Adminisztrátor

@ lauko Ha van mentésed, tedd vissza az eredeti szoftvert amivel működött. Hogyha azzal is mennek a legújabb térképek, akkor lesz térképed is, meg tmc is. Persze mindenképpen legyen egy mentésed valamelyik működő állapotról…

Felhasználó

szép kilátások…. eddig azt hittem, csak a dízeleket nem szereti a tomtom carminat tmc… :-)
    a viszonlyan olcsó ár kompromisszummal jár.. :/

Felhasználó

‘viszonylag’

Felhasználó

butykor Mondta

szép kilátások…. eddig azt hittem, csak a dízeleket nem szereti a tomtom carminat tmc… :-)
    a viszonlyan olcsó ár kompromisszummal jár.. :/

Hol itt az olcsó ár?
    Ha a Lagunát nézem, jelenleg 5.890.000 Ft az a legolcsóbb autó, amiben benne van a Carminat TomTom navi (és ez az ár 1.300.000 Ft kedvezményt már tartalmaz!)

Azért rendesen felpörgettük ezt a fórumot (“hála” a TomTom tehetetlenségének).

Viszont köszönet GYURCI-nak, hogy ezt az egészet elindította!

Felhasználó

Sziasztok,

Nekem is ugyanez megy.
    Még novemberben volt nálam tesztvezetésen egy Scenic, amelyben működött a funkció.
    A saját rendelésem áprilisban érkezett meg, abban már gyárilag nem működik.
    A Renault szerint a TomTom valamelyik szoftverfrissítése vágta haza a funkciót.

A TomTom ügyfélszolgálata egy vicc : angolul kezdtem a levelezést, ők meg következetesen tört magyarsággal válaszolnak vissza.
    Sokáig nem tudtam rájönni mi a fenét értenek az alatt, hogy a “kihívás jelenleg nincs megoldva”. Visszahívás? Telefonhívás?. Aztán rájöttem, hogy egyszerűen “hibát” értenek alatta – ezt kijavítani a jelek szerint valóban “kihívás”.

A nyaralás alatt a Balaton környékén folyamatosan volt TMC jel (zöld pötty), viszont semmilyen adat (incidens) nem jött le.
    Igaz lehet a teória, miszerint egy külföldi adó jön be ilyenkor.

Informatikus vagyok, ezért sem értem mi tart ennyi ideig a “kihívás” megoldásában.
    (Még a viszonylag lassan mozgó szoftveróriásoknak is elég max negyed év egy kritikus javítás kihozásához).

15 bejegyzés megtekintése - 46-60 / 305
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás