Tanácsot kérek

15 bejegyzés megtekintése - 226-240 / 364
  • Szerző
    Bejegyzés
    Adminisztrátor

Régóta követem a fórumot, illetve Gyurci munkásságát, de csak most regisztráltam. Wayteq X980-as gps-hez szeretnék tmc vevőt vásárolni. Sajnos gyárit szinte sehol sem találok és kompatibilitás miatt inkább megkérdeznélek titeket. Mit tudnátok ajánlani elfogadható áron és hol érdemes beszerezni?

Szia Bandi, üdv. a fórumon!

A NavGear által gyártott RTA-3000 kompatibilis vevő jó hozzá:
    http://archiv.navigyurci.hu/index.php?page=hir&az=659

Viszont már nem találtam sehol belőle, még az EBay-en sem. Esetleg valaki?
    Üdv,
    Gyurci

Felhasználó

Ez lehet, hogy jó (bár mérget nem vennék rá): http://www.pearl.de/a-PX4105-1502.shtml?query=navgear+tmc

Adminisztrátor

Ez lehet, hogy jó (bár mérget nem vennék rá): http://www.pearl.de/a-PX4105-1502.shtml?query=navgear+tmc

Szia, az lehet mert én erre gondoltam – de nem voltam biztos benne: https://www.youtube.com/watch?v=zwPRxzGo1PU
    Szerintem ez ugyanaz, amit te mondasz, nem…?

Üdv,
    Gyurci

Felhasználó

Olyan készüléket szeretnék venni, amelyik megbízhatóan veszi a forgalmi információkat. Választanom kell az RDS TMC és a Link2Live (Smartphone service néven is olvastam róla) szolgáltatás között. A Link2Live mellett szólna, hogy elméletileg a legfrissebb információkat adja, de azon kívül, hogy a gyártói leírásokban dicsérik, nem tudom, a gyakorlatban is működik-e? Aki használ ilyen androidos mobilról szerzett info által VALÓBAN JÓL MŰKÖDŐ navigációt, és elégedett vele, kérem segítsen a döntésemben. (Nekem a Becker pro5LMU és a Garmin hasonló árkategóriájú készülékei tetszenek a legjobban, de nyitott vagyok más felé is:-)
    Sajnos pár éve vettem egy Navigon pr. 40-est, de rendszer műszaki okok miatt többé nem tudja venni a TMC-t, így váltani szeretnék. Amikor még jól működött, 100%-osan elégedett voltam vele. Most is úgy gondolom, ilyen jó navim nem lesz többet, mert mind a képei, mind a funkciói számomra kifogástalanok voltak. Nem sajnáltam rá áldozni az árát, de nem gondoltam volna, hogy a TMC-je megszűnik :-(
    Köszönöm, ha tudtok segíteni!
    Üdv.
    Leslie

Adminisztrátor

Olyan készüléket szeretnék venni, amelyik megbízhatóan veszi a forgalmi információkat. Választanom kell az RDS TMC és a Link2Live (Smartphone service néven is olvastam róla) szolgáltatás között. A Link2Live mellett szólna, hogy elméletileg a legfrissebb információkat adja, de azon kívül, hogy a gyártói leírásokban dicsérik, nem tudom, a gyakorlatban is működik-e?

Kedves Leslie!

Már láttam Becker készüléken Link2Live-ot működni:
    https://navigyurci.hu/wp-content/uploads/2013/01/revo_link2_21.jpg
    de az már régen volt. Ahogy már írtam is ami utoljára a kezemben volt Becker professional.6 LMU-tudomásom szerint azóta sincs megoldás), az-az interneten keresztül nem vette a TMC adatokat.

A Garmin Smartphone Link nem működik Magyarországon:
    http://support.garmin.com/support/searchSupport/case.faces?supportPage=Garmin%20Smartphone%20Link&caseId={8966f3e0-37cb-11e1-45da-000000000000}&locale=en_US

A TomTom Live-os készülékei sem fognak TMC adatokat letölteni hazánkban (ezt gyakorlatban is megerősíthetem, próbáltam TomTom GO 500-on, és TomTom GO 5000-en is):
    http://uk.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/5826/kw/traffic%20avilable

Így ha az első számú felhasználási terület Magyarország, akkor lehet hogy az RDS TMC-t használó eszközök nagyobb biztonságot adnak. Ilyen mindhárom fentebb említett gyártónak van.

Üdv,
    Gyurci

Felhasználó

Köszönöm a válaszod!
    Ha jól értem, nincs olyan készülék, amelyik magyarországon tudná a valós idejű forgalmi információkat. Olyan sincs, amelyik ezt és az RDS TMC-t is tudja. (És olyan gyártó sincs, aki azt ígéri, hogy lesz ilyen fejlesztésű gépje.) Így maradok az RDS TMC-nél.
    Valószínűleg a Beckernél fogok kikötni. A Pro 50 LMU tehát hiába képes rá, magyarországon ennek hiányában egyáltalán nem tudja a TMC-t.
    A Ready 50 LMU tűnik most befutónak, az élettartam frissítés miatt.
    Az aktive 50 ugyanazt tudja, mint a Ready, csak az élettartam frissítés nélkül?
    Az élettartam frissítés garantálja-e, hogy a TMC-t is mindvégig tudni fogja (nehogy úgy járjak, mint a Navigonnal…)?
    Üdv.
    Leslie

Adminisztrátor

Ha jól értem, nincs olyan készülék, amelyik Magyarországon tudná a valós idejű forgalmi információkat. Olyan sincs, amelyik ezt és az RDS TMC-t is tudja. (És olyan gyártó sincs, aki azt ígéri, hogy lesz ilyen fejlesztésű gépje.) Így maradok az RDS TMC-nél.
    Valószínűleg a Beckernél fogok kikötni. A Pro 50 LMU tehát hiába képes rá, Magyarországon ennek hiányában egyáltalán nem tudja a TMC-t. A Ready 50 LMU tűnik most befutónak, az élettartam frissítés miatt.

Szia Leslie!

Lehet, hogy valamit nem jól értesz! Az RDS TMC szintén valós idejű információkat nyújt. A különbség, hogy az internetes verziók sokkal hamarabb letöltik az eseményeket (néhány mp.), míg az RDS esetében ez néhány perc (5 perc körül) is lehet.

A Becker Ready 50 LMU-ból több típus is van, arra figyelj, hogy a Becker Ready 50 SE LMU nem támogatja a TMC vételt:
    https://navigyurci.hu/2013/08/18/ujabb-tipus-a-becker-kinalataban-becker-ready-50-se-lmu/

“Az élettartam frissítés garantálja-e, hogy a TMC-t is mindvégig tudni fogja” – elvileg igen.

Üdv,
    Gyurci

Felhasználó

Szia Gyurci!
    Tegnap kicsit nyakamba vettem a várost, hogy komolyabban megnézzem a kiszemelt Beckert. A Becker honlapjának tűnő oldalon volt felsorolva néhány partner üzlet. Nos, volt ahol nem is árulnak Beckert, egy másik helyen pedig nem volt választék, pedig plázában jártam… Ezek után felhívtam a honlap forródrótos telefonszámát, ahol kiderült, hogy már nem foglalkoznak a Beckerrel kapcsolati szinten, csak árulják.
    Mi a dörgés? Kifutó típust kerestem, vagy maga a Becker fog kivonulni?? Ez nem bíztató. Mit gondolsz a helyzetről?
    Érdemes várni, vagy válasszak más gyártót?
    Üdv.
    Leslie

Adminisztrátor

Tegnap kicsit nyakamba vettem a várost, hogy komolyabban megnézzem a kiszemelt Beckert. A Becker honlapjának tűnő oldalon volt felsorolva néhány partner üzlet. Nos, volt ahol nem is árulnak Beckert, egy másik helyen pedig nem volt választék, pedig plázában jártam… Ezek után felhívtam a honlap forródrótos telefonszámát, ahol kiderült, hogy már nem foglalkoznak a Beckerrel kapcsolati szinten, csak árulják.
    Mi a dörgés? Kifutó típust kerestem, vagy maga a Becker fog kivonulni?? Ez nem biztató. Mit gondolsz a helyzetről? Érdemes várni, vagy válasszak más gyártót?

Szia Leslie!

Én utóbb a Media Markt Mammut polcán láttam mindkét active.5öt (LMU ill, LMU PLUS), illetve egy professional.6 LMU készüléket is. De ez még az ünnepek között volt, de egy próbát megér (het).

Semmi konkrét infóm nincs arról, hogy kivonulnak-e – de az innen – onnan felcsipegetett információk legalábbis egy fogaskerekek közé került porszemre (ácskapocsra) utalnak… A mostani viszonyok között, ha Beckert vennék, akkor biztosan MM-ben venném, mert ott elég komolyan veszik a garanciát, és általában igyekeznek az vásárló panaszát maximálisan orvosolni. Legalábbis a Mammut MM-ben ezt tapasztaltam…

Üdv,
    Gyurci

Felhasználó

Szia Gyurci!
    Tekintettel az előzményekre, most a Garmin felé fordult az érdeklődésem. Árban és tudásban most úgy gondolom, a 2595 LMT vagy a 2597 LMT jöhetne szóba. Ha jól gondolom, a 2597 Smartphone-os, ami Mo-on nem működik (és nincs benne az RDS TMC), tehát marad a 2595. Ez milyen régi, kifutó típus-e, érdemes-e keresni?
    Amit nem értek: alapból a Garminban van City Navigator Európa térkép. Miért kell/lehet akkor külön kártyán hozzá venni a NaviGuide Magyarország térképet?
    Úgy látom, a Garminnak jobb magyarországi háttere van, ellentétben az előzőekkel…
    Üdv.
    Leslie

Felhasználó

…és még valami. Mennyi az esélye annak, hogy a mobil Hotspotos rendszerű TMC jól fogható lesz nálunk? Vagyis érdemes volna-e várni a vétellel?
    Üdv.
    Leslie

Adminisztrátor

Tekintettel az előzményekre, most a Garmin felé fordult az érdeklődésem. Árban és tudásban most úgy gondolom, a 2595 LMT vagy a 2597 LMT jöhetne szóba. Ha jól gondolom, a 2597 Smartphone-os, ami Mo-on nem működik (és nincs benne az RDS TMC), tehát marad a 2595. Ez milyen régi, kifutó típus-e, érdemes-e keresni? Amit nem értek: alapból a Garminban van City Navigator Európa térkép. Miért kell/lehet akkor külön kártyán hozzá venni a NaviGuide Magyarország térképet? Úgy látom, a Garminnak jobb magyarországi háttere van, ellentétben az előzőekkel…

Szia Leslie!

A Garmin az egyik legjobb az itthon kapható navigációk közül, van magyarországi szervize is (NavGate Kft.). Tudomásom szerint mindkét LMT jelzésű modell csomagolása tartalmazza az RDS-TMC vevőt, és a készülék használja is a letöltött TMC eseményeket itthon. A 2597 újabb típus, mint a 2595, a kifutási idejéről nincs információm.

A NaviGuide kártya két okból volt szükséges (nem kötelező megvenni, az csak egy lehetőség) néhány évvel ezelőttig:

– A Here (volt Navteq) térképek sokáig nem érték el a magyar gyártású NaviGuide lefedettségét
    – A magyarországi TMC vétele is csak ezen keresztül volt megoldható

Jelen pillanatban, ha valahová aránylag gyorsan be fognak kerülni az útdíjak által lefedett utak, akkor a NaviGuide az elsők között lesz.

Live Services

1.) Ha a Becker Link2Live-ra gondolsz, akkor az elvileg működik néhány típuson, amelyiken nem az talán license probléma lehet. Ráadásul a készülékek jelentős részénél csak 30 napos license van a készülék árában. Ehhez is kell internet, tehát külföldön nem lesz olcsó a roaming díjak miatt.
    2.) Ha a Garmin Smartphone Link lefedettségre gondolsz, akkor arról nincs információm, hogy itthon mikor fog működni. Ausztriától kezdve már tudod használni, de persze ehhez (is) internet kell, az meg fizetős (roaming).

Üdv,
    Gyurci

Felhasználó

Kedves Gyurci!

Édesapám megbízott, hogy keressek neki egy megbízható, nem lefagyós navigációt. Az előző Mio készülékre mindent lehetett mondani, csak az iménti jelzőket nem, így szegény GPS rosszul végezte. (A gravitációnál jóval nagyobb erővel csapódott a földnek). Tehát ennek elkerülése érdekében kérlek, ajánlj egy GPS készüléket, mondjuk 100.000Ft-ig, illetve a hozzá tartozó kamionos szoftvert. (Nyerges vontatóval jár) Lehetőleg magyar nyelven, és a Skandináv államok is benne foglaltassanak. Vagy mit szólsz egy GPS-el ellátott tablethez? (Mivel egy dögnehéz laptopot úgyis hord, gondoltam lecserélhető egy tabletre – filmnézésre bőven elég és sokkal praktikusabb. Tehát ilyen 2 az egyben megoldás) Elérhető ezekre ilyen jó szoftver?
    Akkor tehát GPS vagy Tablet és milyen navigációs szoftver?

Köszönettel,
    Zsolti

Adminisztrátor

…kérlek, ajánlj egy GPS készüléket, mondjuk 100.000Ft-ig, illetve a hozzá tartozó kamionos szoftvert. (Nyerges vontatóval jár) Lehetőleg magyar nyelven, és a Skandináv államok is benne foglaltassanak. Vagy mit szólsz egy GPS-el ellátott tablethez? (Mivel egy dögnehéz laptopot úgyis hord, gondoltam lecserélhető egy tabletre – filmnézésre bőven elég és sokkal praktikusabb. Tehát ilyen 2 az egyben megoldás) Elérhető ezekre ilyen jó szoftver? Akkor tehát GPS vagy Tablet és milyen navigációs szoftver?

Szia Zsolti!

Én a GPS készüléket preferálom inkább, a 100 ezer forintos korlátba csak a Becker Transit 50 fér bele, ami amúgy nem rossz készülék. Tud mindent, amit egy kamionos navigációnak tudnia kell, kamion méretei, tiltások… Sajnos Ő sem 100%-os, mint ahogy egyik navigáció sem, úgyhogy a táblákat emellett is figyelni kell. Lefagyni nem szokott, és a szoftver alapja az iGO primo Beckerre írt változata:
    http://becker-navigacio.hu/navigaciok/becker-transit/becker-transit-50/

130 ezer forint környékén kapható a nagy testvér (Becker Transit 70 LMU), ami már 7″-os kijelzővel kapható – a legfontosabb előnye a kisebb testvérrel szemben, hogy a térképei már élettartam frissítéssel rendelkeznek
    http://becker-navigacio.hu/navigaciok/becker-transit/becker-transit-70-lmu/

Használtam rövid ideig tabletet navigációra, de engem nem győzött meg. Bár az általad említett árkategóriában lehet hogy már találsz olyat, aminek olyan jó a GPS vevője mint egy hagyományos navigációnak, és még a kamionos szoftver is beleférhet. Az biztos, hogy ezzel a megoldással nem lesz Magyarországon TMC szolgáltatásotok, de mondjuk e-nélkül azért meg lehet lenni:
    https://navigyurci.hu/2014/05/18/megujult-a-sygic-truck-sygic-truck-3d-navigation-pna/

Üdv,
    Gyurci

Felhasználó

Szia Gyurci!
    A következővel szeretnék hozzád fordulni.Van egy tomtom navigációs készülékem,erről van mentésem a számítógépemen,most vettem egy samsung P7320-as tabletet,ezen van gps,hogy tudom áttenni erre a készülékre a meglévő mentésem,mivel ez még windows alapú a tablet meg androidos.
    Köszönöm ha tudsz segíteni.

15 bejegyzés megtekintése - 226-240 / 364
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás